Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat sektörü Rusya'da Buluşuyor

Türkiye'nin önde gelen müteahhitlik şirketleri ile inşaat malzemeleri sanayicilerinden oluşan bir heyet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan

Dünyaürkiye'nin önde gelen müteahhitlik şirketleri ile inşaat malzemeleri sanayicilerinden oluşan bir heyet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan başkanlığında 14 Ekim Pazartesi günü Moskova'ya gidiyor.
Rusya pazarına mal ve hizmet ihracatını yeniden canlandırmak ve gelişen Rusya ekonomisi içinde yeterince yer alabilmek amacıyla düzenlenen ve iki gün sürecek olan gezi kapsamında, Moskova'da konferans ve iki ülkenin işadamları arasında ikili görüşmelerin yapılması hedefleniyor.

Rusya Federasyonu, İnşaat, Altyapı ve Konut Devlet Komitesi ile Rusya Müteahhitler Birliği'nin işbirliğinde "Türk İnşaat Sektörünün Rusya Federasyonu'ndaki Yeri ve Geleceği" konulu toplantı ile müteahhitler, inşaat malzemeleri ithalatçıları, toptancıları ve Rusya'da yatırım planlayan yabancı yatırımcılar ve Türk işadamları karşılıklı görüşmelerle iş olanaklarına zemin hazırlayacaklar.

Organizasyonu İlor AŞ tarafından yapılan konferansın açılışını, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan ile birlikte Rusya Federasyonu Mülki İşler Bakanı F.R. Gazzizullin, Rusya İnşaat, Altyapı ve Konut Devlet Komitesi Başkanı A.Ş. Samuzafarov yapacak. Konferansta ayrıca, Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent'de bir konuşma yapacak.


Kimler katılıyor?

Bakanlık müsteşar yartımcıları Mahmut Küçük, Şahin Yıldırım ve Karayolları Genel Müdürü Turgay Çimen'in de yer alacağı konferansa katılan müteahhitlik ve inşaat malzemesi üreticisi kuruluşların adları şöyle:

"Acarel İnşaat Ticaret Limited Şirketi, Age İnş. ve Tic. AŞ, Ahmet Aydeniz İnş. AŞ, Alarko Taahhüt Grubu, Aydıner İnş AŞ, Beyazıt İnş AŞ, Cengiz İnş San. ve Tic. AŞ, Doğuş İnş ve Tic AŞ, Ecetaş İnş ve Tic Ltd. Şti, Enka İnş ve San AŞ, Gama End. Tes. AŞ, Günal İnş. Tic. AŞ, Hükmü Peker İnş. Tic. AŞ, Limak İnş, Maktaş Mak, Mak-Yol İnş, NTF İnş, Özaltın İnş, Özkar İnş, Özyapı İnş, Paksoy İnş, Sü-Ha İnş, Summa Turz, Tepe İnş, Yaşar Özkan Müh, Ber-Oner Mermer, Civtaş Cıvata, Detay Dış Tic, Eczacıbaşı Karo Seramik, Evpa Pazarlama, Elitelift Asansör, Eleks Dış Tic, Fayn Kilit, Fırat Plastik, Freysaş Yapı, Gap Pazarlama, Isas Asansör, Kale Eksport, Konut Asansör, Lafarge Entegre, Süperson Yapı, Optiroc Yapı, Yapkim Yapı, Zetaş Zemin Teknolojisi AŞ."

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-rusyada-bulusuyor_2022.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!