Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektörü Sorunları Tartıştı

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile e-iş çözümleri geliştiricisi Workcube’un ev sahipliğinde düzenlenen ve 'İnşaat Sektöründe Bilgi Teknolojileri, Vergilendirme ve Rekabetçilik' konularının ele alındığı seminer, inşaat sektörünün önde gelen firmalarını, profesyonelleri ve akademisyenleri bir araya getirdi. 9 Aralık Çarşamba günü Kadir Has

yapi.com.tr
İnşaat Sektörü Sorunları Tartıştı

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile e-iş çözümleri geliştiricisi Workcube’un ev sahipliğinde düzenlenen ve 'İnşaat Sektöründe Bilgi Teknolojileri, Vergilendirme ve Rekabetçilik' konularının ele alındığı seminer, inşaat sektörünün önde gelen firmalarını, profesyonelleri ve akademisyenleri bir araya getirdi. 9 Aralık Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen seminerde, inşaat sektörünün karşılaştığı sorunlar ve koşulların iyileştirilmesine yönelik çözüm önerileri görüşüldü.

İNDER Genel Başkan Vekili İnşaat Yüksek Mühendisi Nazmi Durbakayım’ın yönetiminde gerçekleşen ve Dernek Başkanı Yaşar Aşçıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan seminere Workcube Y.K. Başkanı Ömer Turhan, Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Av. Zuhal Kızılot, Nexia Denetim Türkiye Ortağı Hayrullah Doğan, Baş Hesap uzmanı Hasan Yalçın, Yrd. Doç. Hakkı Eraslan konuşmacı olarak katıldılar.

Nazmi Durbakayım, sektörün yurt içinde ve yurt dışında büyük bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti. Ancak bu potansiyeli harekete geçirmek, kollektif bir akıl ve kapsamlı bir işbirliğiyle mümkün. İnşaat sektöründe iş yapan, işbirliği yapan oyuncuları, düzenleyici ve destekleyici kuruluşları, kamu otoritesini süreçlerin aktif parçası hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden İnder yöneticileri, 'geleceği inşa etmek için bilgi' sloganıyla seminerler dizisine devam edeceklerini belirttiler.Toplantıdan notlar:

İnşaatçılar Derneği Başkanı Yaşar Aşçıoğlu: İnşaat sektörü, ülkenin lokomotifi. Sektördeki kırılganlıkların giderilmesi için İnder olarak ortak bir akıl geliştirmek amacıyla çaba harcıyoruz.

Workcube E-İş Sistemleri Başkanı Ömer Turhan: İnşaat sektöründe verimlilik ve inovasyon için bilgi teknolojilerini etkin bir biçimde kullanmak bir zaruret.

Prof. Dr. Şükrü Kızılot: Türk vergi mevzuatının basitleştirilmesi gerek. Sektörler ve sivil toplum kuruluşları, vergi politikaları oluşturulmasında, yasalaşma sürecinde daha aktif olmalılar.

Nexia Denetim Türkiye Ortağı Hayrullah Doğan: Vergi denetimi önemli. Mükelleflerin de denetim süreçlerinde yapması gereken şeyler var.

Rekabet stratejileri konusunda uzman Dr. Hakkı Eraslan: Türk inşaat sektörü, dünya standartlarına göre rekabetçilik anlamında orta düzeyde.

İnder

1967 yılında kurulan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), İstanbul'un spor kulüpleri ve bütün eski dernekleri de dâhil olmak üzere kurulmuş olan 42. derneği. Bugün halen kayıtlı 3200 üyesi bulunan İNDER, inşaatçıların yapmış olduğu yapılara belli kriterler, kalite, konfor ve sistemli çalışma standartları getirmeyi hedefliyor.

Workcube

Workcube E-İş Sistemleri A.Ş. tarafından geliştirilen Workcube, tüm bilgi, kaynak ve iş süreçlerini tek bir merkezden, gerçek zamanlı, self-servis takip edilebilir hale getiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-sorunlari-tartisti_74939.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!