Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektöründe Hareketlenme Bekleniyor

Maliye Bakanlığı'nca tapu harçlarında indirime gidilmesiyle Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden inşaat sektöründe hareketlenme bekleniyor.

yapi.com.tr / AA
İnşaat Sektöründe Hareketlenme Bekleniyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, inşaat sektörünün son dönemlerde çok büyük beklentileri olduğunu söyledi. Bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunu anlatan Özhaseki, son olarak Maliye Bakanlığının getirdiği düzenlemeyle söz konusu harçların daha da aşağı çekildiğini söyledi.

İnşaat sektörünün önemine işaret eden Mehmet Özhaseki, "Hükümet olarak bizim yapmaya çalıştığımız, bir taraftan ticari hayatı canlı kılmaya çalışmak, bir taraftan sanayiyi güçlendirmeye çalışmak, bir taraftan da ihracat artsın diye uğraşıyoruz. İç piyasada esnafımızın gelişmesi için de çalışmalar yapıyoruz. İnşaat sektörü yerli bir sektör. İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu var. İnşaat sektöründe hareketlenme olsun, beraberindeki diğer sektörler de canlansın istiyoruz" diye konuştu. Özhaseki, piyasayı hareketlendirecek adımlar atma gayretinde olduklarına dikkat çekerek, "Önümüzdeki günlerde bu son adımın sektöre yansımaları da görülecek" dedi.

Sektör de umutlu

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu da inşaat sektörünün ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu dile getirdi. Sektörün gelişimi için atılacak her adımın Türkiye ekonomisine doğrudan etki yapacağına işaret eden Tellioğlu, "Tapu harçalarında yapılan indirim, sektöre illaki katkı sağlayacak. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik bekliyoruz. Tabii ki bu konuda tapu harçları da elimizi güçlendiren, tüketicinin menfaatine olacak bir çalışma olacak" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-hareketlenme-bekleniyor_157146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!