Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaatçılar Erdoğan’dan Duyarlı Tavır Bekliyor

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, tek başına ikinci kez iktidar olan AK Parti’nin sorumluluklarının arttığını ifade etti.

Hürriyet ANKARAürkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, tek başına ikinci kez iktidar olan AK Parti’nin sorumluluklarının arttığını ifade etti.

Koçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, genel seçim öncesi ortaya atılan koalisyon beklentilerini benimsemeyen milletin, önce istikrar mesajı vererek, AKP’yi daha da güçlendirerek tek başına iktidar yaptığını dile getirdi.

Tek başına ikinci kez iktidar olan AKP’nin sorumluluklarının arttığına işaret eden Koçoğlu, şunları kaydetti:

"Seçimden başarıyla çıkan ve yeniden tek başına iktidar olan AKP’nin önünde bulunan birinci sorun, yeni cumhurbaşkanı seçimidir. İktidarın, geçmişte yaşanan olumsuzlukları da dikkate alarak, sorumlu, titiz davranacağına, duyarlı bir tavır sergileyeceğine inanıyorum. Enflasyonu kontrol altına almak suretiyle ekonomide sağlanmış bulunan istikrar ortamının da devamı şarttır. Bu yönde aynı kararlılıkla devam etmek ve bir taraftan üretim artışı ve büyüme hızındaki istikrar sürdürülürken, diğer taraftan işsizlik sorununa çözüm açısından tutarlı ve kalıcı adımlar atılmalıdır. Terörün önlenebilmesi için de siyasi kararlılık şarttır. Kurulacak yeni hükümetin, hiçbir ayrım yapmaksızın, toplumun her kesimine eşitlik kurallarını dikkate alan bir hizmet anlayışı içinde olması gerektiğine inanıyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatcilar-erdogandan-duyarli-tavir-bekliyor_55473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!