Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaatçılar Seçime İddialı Hazırlanıyor

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Şubat tarihinde yapılacak meslek komitesi seçimlerine inşaatçılar iddialı hazırlanıyor. İTO Bina Yapım ve Onarım Meslek Grubu'ndan meslek komitesi ve meclis üyesi adayı olan bazı isimler, Konak Life Restoran'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Yeni Asır Gazetesi
İnşaatçılar Seçime İddialı Hazırlanıyor

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Şubat tarihinde yapılacak meslek komitesi seçimlerine inşaatçılar iddialı hazırlanıyor. İTO Bina Yapım ve Onarım Meslek Grubu'ndan meslek komitesi ve meclis üyesi adayı olan bazı isimler, Konak Life Restoran'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Geçen 4 yılda yaptıkları çalışmaları İTO üyeleri ile paylaşan adaylar, yeni dönem hedefleri hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Bina Yapım ve Onarım Grubu Meclis Üyesi ve İTO Meclis Başkan Vekili Necip Nasır, sektörün zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu dönemin sektörde herkesin birbirine kenetlenerek ve ortak akıl ile çözümler üreterek aşabileceğini söyledi. Komite üyelerinin 4 yıl öncesine kadar İTO'nun yolunu bilmediğini, başlattıkları hareket ile kendi meslek grupları başta olmak üzere birçok meslek grubunun Oda'ya sahip çıktığını dile getiren Nasır, pek çok komitede 4-5 listenin yarıştığını kaydetti.

Daha etkin çalışma

İnşaat sektöründe yaşanan birçok sıkıntıyı 4 yıllık meclis ve komite üyelikleri sırasında gündeme taşıdıklarını belirten Nasır, yeniden seçilmeleri halinde de sorunların üzerine daha etkin şekilde gideceklerini vurguladı.

İTO Meclis üyesi adayı Mustafa Erdem ise yaptığı konuşmada, İzmir'in her metrekaresinde müteahhitlerin emeği olduğuna işaret ederek, bugüne kadar yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerinde yeteri kadar temsil edilemediklerini öne sürdü. Türkiye ekonomisinde lokomotif bir sektör olduklarını dile getiren Erdem, bu nedenle karar mekanizmalarında da etkin bir şekilde yer almaları gerektiğini ifade etti. Erdem, sektör sorunlarını tek yumruk ve tek ses halinde çözebileceklerine işaret ederek, İTO üyelerinin desteğinin hiç eksilmemesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından sinevizyon gösterisi ile Bina Yapım ve Onarım Grubu'nun 4 yıllık faaliyetleri anlatılarak, adayların tanıtımı yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatcilar-secime-iddiali-hazirlaniyor_66291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!