Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaatçıya Bakandan Mütekabiliyet Müjdesi

Sabah Emlak & Mortgage ekinin 'Yabancıya Mülk Satışı' özel sayısına demeç veren Bayındırlık Bakanı Demir, Kazaklar ve Azerilerle çözüm aşamasına gelindiğini söyledi.

Sabah Gazetesi
İnşaatçıya Bakandan Mütekabiliyet Müjdesi

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, mütekabiliyet (karşılıklık) ilkesi nedeniyle yabancılara gayrimenkul satışını engelleyen yasa ile ilgili olarak ülkelerle tek tek anlaşma yoluna gittiklerini belirterek, Kazak ve Azerilerle çözüm aşamasına gelindiğinin müjdesini verdi. Yarın Sabah gazetesi ile birlikte dağıtılacak Sabah Emlak& Mortgage Eki'nin Yabancıya Mülk Satışı özel sayısına demeç veren bakan inşaatçıları umutlandırdı.

Patronlar önerilerini yazdı

Mütekabiliyet ilkesi nedeniyle Türkiye genelinde yabancıları hedefleyerek gerçekleştirilen projeler hedef kitlesine ulaşamıyor. İnşaat şirketlerinin temsilcileri ise Türkiye'ye gelecek döviz girişini engelleyen bu yasanın bir an önce değiştirilmesi gerektiğine inanıyor. İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinin konu ile ilgili görüşleri ve çözüm önerilerine yer verilen Sabah'ın özel ekinde mütekabiliyet ilkesinin satışların önünde engel oluşturması, satışın yapılamadığı 89 ülke, yabancıya satışların sağlayacağı döviz girişi ile cari açığın nasıl çaresi olabileceği gibi konuların yanı sıra bazı yabancıların Türkiye'de gayrimenkul almak için hangi yöntemlere başvurduğu da yer alıyor.

Sinpaş İcra Kurulu Üyesi Ömer Faruk Çelik, Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Sur Yapı Yönetim Kurulu Baakanı Altan Elmas, DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu, Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Gül gibi sektörün önde gelen isimleri de Yabancıya Mülk satışı özel sayısında, mütekabiliyet sorunu konusundaki görüşlerini ve çözüm önerilerini yazdı.

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatciya-bakandan-mutekabiliyet-mujdesi_82275.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!