Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaatta 50’nci Yıl için 500 Milyon TL’lik Ciro

Gelecek yıl gümüş yaşına basacak olan Soyak Holding, yatırımda üs şehirlerini İstanbul ve İzmir olarak belirledi. Şirketin ciro hedefi ise 500 milyon Türk Lirası.

Milliyet Gazetesi
İnşaatta 50’nci Yıl için 500 Milyon TL’lik Ciro

Soyak, tam üç yıl boyunca İstanbul’da proje yapmadı. 2 bin 200 konutluk Soyak Park Aparts ile İstanbul’a bu yıl dönüş yapan şirket, Soyak Holding CEO’Su Emre Çamlıbel’in açıklamalarına göre, 2011, hasat mevsimi olarak geçecek. Gelecek yılın 50. kuruluş yıldönümleri olacağını belirten Çamlıbel,  şu anda satışına devam ettikleri İzmir Soyak Siesta, İstanbul Soyak Park Aparts ve geliştirecekleri dört yeni projeyle birlikte satış cirolarını 500 milyon TL olarak belirlediklerini söyledi. Geliştirecekleri dört ayrı projenin İstanbul ve İzmir’de yer alacağını ifade eden Çamlıbel, bu arada 2010 yılı içinde satışa çıkardıkları projelerdeki yatırım değerinin 550 milyon TL. olduğunu belirtti. 2010’da neler yaptıklarını ve 2011’de neler yapacaklarını Milliyet’le paylaşan Çamlıbel’den satır başları:

İnternetten bile konut sattı

Emre Çamlıbel, geçen yıla göre satışlarını yüzde 25 artırdıklarına, satış ofisine gelen müşteri sayısında ise yüzde 15’lik artış yakaladıklarına dikkat çekti. Çamlıbel’in altını çizdiğibir diğer yükselme ise sanal ortama ilişkin: “Sanal ortamdaki satışlarda ise yüzde 10’luk artış yakaladık. İnternetten konut satışı yapan ilk firmayız. Bu açıdan teknoloji alanında da uluslararası çözüm ortaklarıyla işbirliği yapmaya ediyoruz.”

Yatırımın merkezi İstanbul ve İzmir

Emre Çamlıbel’in açıklamaları, şirketin yatırımdaki rotalarının İzmir ve İstanbul olacağını gösteriyor. Çamlıbel’in iki şehirdeki yatırım planları şöyle:

İstanbul

Zincirlikuyu’da 100 özel tasarımlı daireden oluşan rezidans, Bahçeşehir merkezde 400 Bahçeli Kent Evi ’nden oluşan projenin lansmanını gerçekleştireceğiz. Bunlar dışında İstanbul’a üç yıl aradan sonra girdiğimiz 2 bin 200 konutluk Soyak Park Aparts’a da devam ediyoruz.

İzmir

Urla Zeytinalanı’nda 230 dairelik lüks konut planlıyoruz. Bir diğer planımız da 1300 konutluk Mavişehir projesi. Bu arada 1500 konutluk Soyak Siesta’da teslimler hızlanmış durumda. Mesela Mart 2011’de Soyak Siesta’da 750 konutu sahiplerine teslim edeceğiz.

‘İlgi çok olunca, tarihi öne çektik’

Bu yıl Soyak Siesta ve Soyak Park Aparts projeleriyle büyük ilgi gördüklerini vurgulayan Emre Çamlıbel, İzmir Karşıyaka’daki 2 bin 250 konutluk Soyak Siesta’nın üçüncü ve dördüncü etaplarının gördüğü yoğun ilgi nedeniyle satış tarihini öne çektiklerini hatırlattı. Ekim 2010’da lansmanlarını yaptıkları 2 bin 200 konutluk Soyak Park Aparts’ın 1121 konuttan oluşan ilk iki etabının üçte birinin hemen satıldığını belirten Çamlıbel, Soyak Park Aparts’ın teslim tarihini ise Nisan 2013 olarak belirlediklerini ifade etti. Halkalı’da yer alan projeyi özellikle bu bölgede çalışanlar açısından yatırım amaçlı olarak geliştirdiklerini belirten Çamlıbel, Soyak Park Aparts’da teknolojinin tüm imkanlarından yararlandıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatta-50nci-yil-icin-500-milyon-tllik-ciro_84447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!