Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaattaki Durgunluk Çorumlu Sanayiciye Sezonu Kapattırdı

Çorum Toprak Sanayicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kentin lokomotif sektörlerinde faaliyet gösteren sanayicilerin sezonu kapattığını söyledi.

Referans Gazetesiorum Toprak Sanayicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kentin lokomotif sektörlerinde faaliyet gösteren sanayicilerin sezonu kapattığını söyledi. 2006 yılında inşaat sektöründe yaşanan hareketliliğin bu yıl durgunlaştığını ifade eden Başaranhıncal, hava şartlarının da üretime elverişsiz etkisi olması nedeniyle sezonu kapattıklarını belirtti. 2007 yılının, önceki yıla göre daha verimsiz geçtiğinin altını çizen Başaranhıncal, inşaat sektörüne paralel olarak 2008 yılından umutlu olduklarını ifade etti.

Başaranhıncal, kentin lokomotif sektörlerinden toprak sanayi sektöründe 20'si kiremit 11'i tuğla olmak üzere 31 fabrikanın faaliyet gösterdiğini ve bu kuruluşlarda yaklaşık 2500-3000 kişinin istihdam edildiğini belirtti.

Kiremitte yüzde 55 pazar kaybı
Önceki yıllarda yaşanan bazı sorunlar nedeniyle 2007 sezonunda kiremitte yüzde 55, tuğlada da yüzde 25 oranında pazar kaybına uğradıklarını vurgulayan Başaranhıncal, özellikle ham madde sorunu ve işçi krizinin sektöre büyük zarar verdiğini dile getirdi.

Kömürcü Toprak Sanayi ve Ticaret AŞ. yetkilisi Ömer Kömürcü ise yeni sezonun 2007 yılından farklı olmayacağını savunurken; Ayvaz Toprak İnşaat Malzemeleri Sanayi Nakliyat ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Faik Ayvaz, hammadde sorunu ve kayıtdışı çalışmanın önüne geçilmesini istedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaattaki-durgunluk-corumlu-sanayiciye-sezonu-kapattirdi_58031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!