Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İntema ve Eczacı'ya İnceleme

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İntema ve Eczacıbaşı Yatırım hisse senetlerinde son haftalarda gerçekleştirilen işlemleri incelemeye aldı. SPK'nın açık

Radikalermaye Piyasası Kurulu (SPK), İntema ve Eczacıbaşı Yatırım hisse senetlerinde son haftalarda gerçekleştirilen işlemleri incelemeye aldı. SPK'nın açıklamasında gözetim birimlerinin İntema ve Eczacıbaşı Yatırım hisselerinde olağandışı fiyat ve miktar hareketleri tespit etmeleri üzerine her iki hissedeki işlemlerin, İMKB ve Kurul tarafından incelemeye alındığı belirtildi. İncelemede söz konusu hisselerde yapılan işlemlerin manipülasyon suçunun unsurlarının taşıyıp taşımadığının araştırıldığı da ifade edildi.
Açıklamaya göre, son gelişmeler, incelemede, ilgili kurumların kredili işlemleri ile iç kontrol sistemlerinin mevzuata uygunluğunun test edilmesini de gerektirdi. Ayrıca, yatırım fonları ile halka açık şirketlerin olaydan ya da bu olaya bağlı olarak daha sonra yapılabilecek işlemlerden zarar görmelerini engelleyecek tedbirlerin alınması için ihtiyaç duyulan bilgiler de inceleme kapsamında toplanıyor. Açıklamada inceleme sonuçlarına göre, Kurul tarafından farklı aşamalarda tedbirler alınabilmesinin gerekebileceği vurgulandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/intema-ve-eczaciya-inceleme_1792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!