Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İşte Beklenen Metrobus

Interstate Korkusu

Belediyenin Boğaziçi Köprüsü’nde aydınlatmaların kaldırılması ve şeritleri 8’e çıkarma projesi, gündem oluşturdu. Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Muzzaffer Mustafaoğlu, ‘Köprü rahatlıkla 8 şerit olabilir. Dünyada örneği var’’ derken, Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost,’Mümkün değil. Güvenlik azalıyor.’ diyor.

Star Gazetesi
Interstate Korkusu

elediyenin Boğaziçi Köprüsü’nde aydınlatmaların kaldırılması ve şeritleri 8’e çıkarma projesi, gündem oluşturdu. Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Muzzaffer Mustafaoğlu, ‘Köprü rahatlıkla 8 şerit olabilir. Dünyada örneği var’’ derken, Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost,’Mümkün değil. Güvenlik azalıyor.’ diyor.


Mimarlar Odası: Köprü çöker

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Başkanı Eyüp Muhçu: Boğaziçi Köprüsü, aynı anda köprü üzerinde bulunan yük düşünülenerek projelendirildi. 1972’den bu yana kontrolsüz yükleme, taşıma kapasitesini aşan 35 yıllık metal yorgunluğu nedeniyle, şerit sayısı arttırılırsa ABD’deki Interstate Köprüsü gibi Boğaziçi Köprüsü’de çöker.


Prof.Tezcan: Madalyalık bir iş olur

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Tezcan: Ben köprüde orta şeridin metroya ayrılmasını yıllardır sölüyorum. Çünkü hızlı otobüsü görenler, bir süre sonra araçları ter edecekler. Beylikdüzü’nden Göztepe’ye Metrobüs, İstanbul trafiğini rahatlatır. Köprü trafiğini azaltır. Madalya verilecek bir iş olur. Ama şerit arttırmak cinayettir.


Prof. Yayla: Statik bir mesele

İstanbul Ulaşım Ana Planı’nı hazırlayan İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gerçek: Köprü ve şerit genişliğine bakmak lazım. Köprü bu düzenlemeye imkan veriyormu, incelenmeli. İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadir Yayla: Şerit sayısının altıdan sekize çıkması, statik bir konudur. Onun maliyetiyle başka bir yatırım yapılabilir. Köprüde şerit sayısını arttırmak çok zor ve maliyetli bir iştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/interstate-korkusu_56019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!