Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İpragaz’dan LPG Kullanımında Emniyet Eğitimi

İpragaz, tüketicinin can güvenliği için büyük önem taşıyan LPG tüplerinin doğru kullanılmasına yönelik bayi teşkilatı ve tüketiciyi kapsayan yaygın

Ticaretb>İpragaz, tüketicinin can güvenliği için büyük önem taşıyan LPG tüplerinin doğru kullanılmasına yönelik bayi teşkilatı ve tüketiciyi kapsayan yaygın eğitim projesinin ikinci etabına başladı.

“Eğitim Seferberliği 2003” diye adlandırılan projeye, 1 milyon dolarlık bir harcama yapılacak.

1961 yılında, bir kamu kurumu olarak kurulan, ancak daha sonra özelleştirilerek yüzde 100 Hollanda sermayeli bir şirket haline dönüşen İpragaz, “Eğitim Seferberliği 2003” projesinin birinci etabında Türkiye genelindeki bayilerin servis elemanlarını eğitime tabi tutarak sertifikalandırmayı, ikinci etapta Halk Eğitimi Merkezleri (HEM) aracılığıyla, 100 bin tüketiciye ulaşmayı hedefliyor ve projenin ikinci etabı 25 Aralık’da sona eriyor.

İpragaz Genel Müdürü Selim Şiper, Bursa Holiday İnn Otel’de düzenlenen “Eğitim Seferberliği 2003” projesi tanıtım toplantısında firmayla ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Şiper, 1961 yılında kamu kuruluşu olarak faaliyete geçen İpragaz’ın, daha sonra özelleştirilmesiyle, Hollanda sermayeli bir şirket olarak yoluna devam ettiğini söyledi. Firma bünyesinde çalışanların tamamının Türk olduğunu ve bin 162 çalışanı bulunduğunu belirtti.

2002 yılı verilerine göre, Türkiye’de 16. büyük şirket olduklarını, özel sektör sıralamasında 13. sırada yer aldıklarını belirtti.

Yabancı sermayeli şirketler arasında birinci sırada bulunduklarını işaretlerken, bugüne kadar 500 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildiğini vurguladı.

LPG İHRACATINDA İLK

Bu arada, İpragaz olarak Türkiye’den LPG ihrcatını başlatan ilk kuruluş olduklarını kaydeden Genel Müdür Selim Şiper, son derece iddialı bir konumda olduklarını söyledi. Bu pazarda, 100 birimden 40 biriminin kendilerine ait olduğunu ifade etti.

Enerji sektöründe, ISO 9001 belgesi alan Türkiye’de, ilk şirket olduklarını, tüketici memnuniyetini ilke edinen firma ödülünü de iki yıl üst-üste aldıklarını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ipragazdan-lpg-kullaniminda-emniyet-egitimi_8148.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!