Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak’a Çimento İhracatında Patlama

Irak’a çimento ihracatında bu yıl, çok büyük artış olduğu bildirildi. Kurtalan Çimento Fabrikası Genel Müdürü Gültekin Aksüyek yaptığı açıkl

Ticaretb>Irak’a çimento ihracatında bu yıl, çok büyük artış olduğu bildirildi.

Kurtalan Çimento Fabrikası Genel Müdürü Gültekin Aksüyek yaptığı açıklamada, savaşın sona ermesinden sonra Irak’a çimento ihracatına başladıklarını, geçen yıl toplam 109 bin 72 ton ihracat gerçekleştirdiklerini anımsattı. Çok yoğun talep olduğunu, bu nedenle tam kapasiteyle çalıştıklarını kaydeden Aksüyek, İran ve Suriye’den de yoğun talep olduğunu, ancak talepleri karşılayamadıkları için sadece Irak’a ihracat yaptıklarını belirtti. Aksüyek, bu yıl 3 ayda Irak’a 110 bin ton çimento ihracatı yaptıklarını, son 3 aydaki oranın geçen yılın toplam ihracat oranını aştığını kaydetti.

Aksüyek, Irak’a günde bin ton çimentonun 40 kamyon ile gönderildiğini ifade ederken, şöyle dedi: “İhracat sayesinde birçok kişi istihdam ediliyor. Ayrıca ülkeye getirisi oluyor. Son 3 ayda gerçekleştirdiğimiz ihracatta 5.5 milyon dolar ülkeye getirisi oldu. Bu yıl iç ve dış piyasaya toplam 800 bin ton çimento satışı yapmayı planlıyoruz. Bunun 300 bin tonu Irak’a ihracat olarak gerçekleştirilecek. Bu 300 bin ton sayesinde 15 milyon dolar ülkeye getirisi olacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/iraka-cimento-ihracatinda-patlama_10571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!