Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak'ta Mimarlık

Amerikan Ordusu'nda teğmen James Vandenberg, 10 ay süre ile mimar olarak görev yaptığı Irak'ta öncelikli olarak ele alınan yapılar olarak güvenlik binalarını, hastaneleri ve polis okullarını gösteriyor.

AIA
Irak'ta Mimarlık

merikan Ordusu'nda teğmen James Vandenberg, 10 ay süresince Amerikan ordusunun içinde mimar olarak çalıştığı Irak'ta yaptığı işleri, AIA'nın web sitesindeki yazısında anlatıyor. Vandenberg, görevinin yerel şeyhlere yapım ihtiyaçları konusunda yardımcı olmak olduğunu anlattıktan sonra, öncelikle rol aldığı projelerden bahsediyor.

Vandenberg, Irak'ta öncelikli olarak ele alınan yapılar olarak güvenlik binalarını, hastaneleri ve polis okullarını gösteriyor. Bu projelerden biri, 32 tane tasarladığı sınır kaleleri. Vandenberg, bu taş binaların endüstri öncesi tekniklerle yapıldığını belirtiyor. Bu kalelerin bir çoğu, müteahhitlerin tehdit edilmesi ya da bombalamalar sonucu ya yapılamıyor ya da yıkılıyor.

Vandenberg'in görev aldığı diğer bir proje ise 100 yataklı bir hastane. Bu hastanede de Vandenberg, kontrol edilebilirliği, ekonomiyi ve basitliği gözönünde tutmuş görünüyor. Vandenberg'in yazısında bahsettiği ve hala üzerine çalıştığı son bina ise milli polis gücü için tasarladığı bir modüler kampüs.

Bu yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Derleyen: Zehra Tonbul

http://www.yapi.com.tr/haberler/irakta-mimarlik_31729.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!