Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İran Başkentini Taşıyor mu?

İran İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir'i Ziyaret Etti

İran İslam Cumhuriyeti İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Ali Nikzad ve beraberindeki heyet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'i ziyaret etti.

yapi.com.tr / AA
İran İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir'i Ziyaret Etti

STRONG>İran İslam Cumhuriyeti İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Ali Nikzad ve beraberindeki heyet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'i ziyaret etti.

Demir, burada yaptığı konuşmada, Temmuz ayında Tahran'a gittiklerini ve burada çok güzel ağırlandıklarını ifade ederek, şimdi İran heyetine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tahran ziyareti sırasında, iki ülkenin bakan düzeyinde yılda en az 2 defa çalışma toplantısı yapmasının karara bağlandığını anımsatan Demir, bu ziyaretlerin başta inşaat sektörü olmak üzere iki ülke arasındaki potansiyeli daha da geliştirmesini istediklerini söyledi.

''İki Türk firması 25 bin konutluk proje yapmak üzere''

İran İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Ali Nikzad da heyette bürokratların yanı sıra başta inşaat sektörü olmak üzere özel sektörü temsilcilerinin de bulunduğuna işaret ederek, iki ülkenin özel sektörlerini de birbirlerine yaklaştırmayı önemsediklerini kaydetti.

Nikzad, ''İran İslam Cumhuriyetinde Sayın Cumhurbaşkanımızın planlarından bir tanesi konut sorununa çözüm getirmektir. Şu anda 1 milyon 700 bin civarında konut köylerde ve şehirlerde yapım aşamasındadır'' dedi.

Bu alanda ucuz kaynak ve altyapıyla ilgili devlet desteği sağlandığını, özel sektörün yapım aşamasını üstlendiğini anlatan Nikzad, Türkiye'den iki firmanın şu anda 25 bin konutluk proje yapmak üzere olduğunu kaydetti. Bu firmaların herhangi bir sorunu olması halinde bununla ''şahsen ilgileneceğini'' dile getiren Nikzad, iki ülkenin özellikle yapım teknikleri ve mevzuatı alanlarında birlikte çalışabileceğini, deneyimleri aktarabileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak sürdü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iran-iskan-ve-kentsel-gelisim-bakani-bayindirlik-ve-iskan-bakani-demiri-ziyaret-etti_84966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!