Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İrlanda'da Hükümet Yeni Konut Vergisinde Geri Adım Atmıyor

Borç krizinin altından kalkabilmek için katı tasarruf tedbirleri alan İrlanda hükümeti, halkın tepkisine neden olan konut vergisi konusunda geri adım atmamakta kararlı görünüyor.

yapi.com.tr / AA
İrlanda'da Hükümet Yeni Konut Vergisinde Geri Adım Atmıyor

Borç krizinin altından kalkabilmek için katı tasarruf tedbirleri alan İrlanda hükümeti, halkın tepkisine neden olan konut vergisi konusunda geri adım atmamakta kararlı görünüyor. İrlanda'da konut sahiplerinin 1 Ocak'tan itibaren yükümlü tutulduğu yıllık 100 avroluk vergiye tepkiler sürerken, Başbakan Yardımcısı Eamon Gilmore verginin kaldırılmayacağını ve herkesin bu yükümlülüğü yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Çin'de bulunan Başbakan Enda Kenny'den de benzer içerikli açıklamalar gelirken, son ödeme tarihine 2 gün kala konut sahiplerinin yaklaşık yüzde 30'unun ödemesini yaptığı belirtildi.

Halkın vergi protestosunu destekleyen siyasetçiler, yeni uygulamaya konulan verginin düşük gelirlileri etkilediğini ve bir dizi yeni vergilendirmenin habercisi olduğunu düşünüyor. Konut vergisini ödemek için 31 Mart'a kadar girişimde bulunmayan İrlandalılar, bu tarihten sonra cezalı ödemeye tabi tutulacak. 'Konut ve Su Vergilerine Karşı Kampanya' öncülüğünde harekete geçen 3 bin civarında kişi, hafta sonu başkent Dublin'de sesini duyurmaya çalışmış, protesto gösterisine ülkenin çeşitli şehirlerinden Dublin'e gelenlerle birlikte bazı Sosyalist Parti ve bağımsız milletvekilleri de katılmıştı.

İrlanda hükümeti yeni vergiler, vergi artışları ve harcama kesintileriyle bu yılın bütçesinden toplam 3,8 milyar avro tasarruf etmeyi amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/irlandada-hukumet-yeni-konut-vergisinde-geri-adim-atmiyor_91327.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!