Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş Dünyası, TOKİ'nin Sanayi Siteleri Kurmasından Memnun

Son zamanlarda gündeme gelen Toplu Konut İdaresi'nin sanayi siteleri kurma projesini olumlu bulan Bursa Rumelili Yönetici İşadamları ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, projenin gerçekleşmesi durumunda yatırımların artacağını söyledi.

Zaman Gazetesi/Adem ELİTOK
1


on zamanlarda gündeme gelen Toplu Konut İdaresi'nin sanayi siteleri kurma projesini olumlu bulan Bursa Rumelili Yönetici İşadamları ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, projenin gerçekleşmesi durumunda yatırımların artacağını söyledi.

Bursa'da sanayicilerin en büyük sıkıntısının arsa bulmak olduğunu dile getiren Varlık, TOKİ'nin bu işe el atmasının girişimciliği teşvik edeceğine değindi. Bursa'da yatırım yapmak isteyen yüzlerce işadamı olduğunu vurgulayan Varlık, "Fakat yatırımcının gözü daha baştan korkuyor. Arsa bulacak, inşaatını yapacak. Bütün bunlar çok zor süreçler. Eğer devlet bu konuda sanayiciye destek çıkarsa, çok büyük iş imkânları ortaya çıkar." dedi. Göçmen nüfusunun yoğun olarak yaşadığı Bursa'dan Balkan ülkelerine uçak seferlerinin başlaması gerektiğini belirten Varlık, bunun ihracata artı değer sağlayacağını hatırlattı. Özellikle işadamları için zamanın çok kıymetli olduğuna değinen Varlık, yolcu sıkıntısının da yaşanmayacağını savundu. Bursa'da yapılan çalışmalarla ulaşım konusunda önemli mesafeler alındığını anlatan Varlık, "Örneğin feribot seferlerinin başlaması bizim işlerimizi daha çabuk yürütmemize yardımcı oldu. Bunun gibi Üsküp ve Sofya'ya yapılacak uçak seferleri de işlerimizi kolaylaştıracaktır." dedi. Balkanlara yapılması düşünülen uçak seferlerinin ihracatın artmasına katkı sağlayacağını vurgulayan Varlık, bunun yeni iş kapıları açacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-dunyasi-tokinin-sanayi-siteleri-kurmasindan-memnun_56909.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • SAYIN TOKİ YETKİLİLERİ İST.TAŞOLUK KONUTLARININ TESLİM TARİHİNİN AÇIKLAMANIZI İSTİYORUZ. OKUL KAYITLARIMIZI TAŞOLUĞA YAPTIRDIK KONUTLARINIZ OKULA YETİŞMEZ İSE ÇOK MAĞDUR OLACAĞIZ. DİĞER BİR SORUNUMUZ DA KONUTLARIN ETRAFINDA GÜVENLİK DUVARININ OLMAMASI. EĞER OLMAZ İSE ORANIN SİTE OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ? DIŞARIDAKİ ART NİYETLİ İNSANLARI SİTE İÇİNDEN ÇIKARAMAYIZ. BU KONUDA ACİL BİR AÇIKLAMA YAPMANIZI SAYGILARIMIZLA ARZ EDİYORUM. alantaramam@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!