Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş GYO, 3 Yeni Projeye Başlıyor İzmir'e En Yüksek Kuleyi Dikiyor

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İş GYO) Genel Müdürü Turgay Tanes biri İzmir ve ikisi İstanbul'da olmak üzere 3 yeni proje hazırladıklarını açıkladı. Tanes, İzmir'de biri 33, diğeri 25 katlı iki kule inşa edeceklerini belirtti. İş GYO'dan yapılan açıklamaya göre, blokların kaç metre yüksekliğinde olacağı henüz netlik kazanmasa da, kat sayısı

Sabah Gazetesi
İş GYO, 3 Yeni Projeye Başlıyor İzmir'e En Yüksek Kuleyi Dikiyor

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İş GYO) Genel Müdürü Turgay Tanes biri İzmir ve ikisi İstanbul'da olmak üzere 3 yeni proje hazırladıklarını açıkladı. Tanes, İzmir'de biri 33, diğeri 25 katlı iki kule inşa edeceklerini belirtti. İş GYO'dan yapılan açıklamaya göre, blokların kaç metre yüksekliğinde olacağı henüz netlik kazanmasa da, kat sayısı olarak İzmir'in en yüksek binası olacağı ifade edildi.

500 milyon $'lık yatırım

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen gayrimenkul fuarı EIRE'de sorularımızı yanıtlayan Tanes, 3 yeni proje için toplam yatırım miktarının 500-600 milyon dolar arasında olacağını söyledi. Tanes, projeler hakkında şu bilgileri verdi: "İstanbul Altunizade'de 250 konutluk lüks bir projemiz olacak. Kartal'da ise 77 bin metrekarelik alanda Tecim Yapı'nın arsasında kat karşılığı bir proje yapacağız. Burada bin-bin 200 kadar orta gelirliye hitap eden konutumuz olacak. Ayrıca imar durumuna göre okul ve özel yurttan oluşan bir eğitim tesisi ile alışveriş merkezi de düşünüyoruz."

"İzmir'deki projenin adı henüz belli değil" diyen Tanes, projenin 2 rezidans kulesi ve bir alışveriş merkezinden oluşacağını belirtti. Tanes, şöyle devam etti: "Standart bir şey yapmıyoruz. Riskli bir şey olacak ama eğer tutarsa Kanyon'dan daha çok ses getirecek bir proje. Hiçbir alışveriş merkezi çevre ile entegre olmadı bu kadar." Turgay Tanes, 5-10 yıl sonra GYO'ların ve büyük kurumsal inşaat şirketlerinin 5-10 yıl sonra sadece ev kiralamakla uğraşacak portföyler oluşturmasının muhtemel olduğunu belirterek, "O zaman 'ver komisyonu, al evi' falan kalmayacak. Çünkü ev satmakta doyuma ulaştıktan sonra gelir elde etmenin en iyi yolu yaptığınız şeyleri doğru rakamlarla kiralamak olacak" diye konuştu.

Alışveriş merkezinin çatısı park olacak

İzmir Bayraklı'daki projenin 25 ve 33 katlı iki rezidans bloğunda 150 adet konut bulunacak. Kulelerin altındaki blokta ise yaklaşık 30 bin metrekarelik kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi olacak. Alışveriş merkezinin çatısı ise Mimar Emre Arolat tarafından park olarak tasarlandı. Projedeki dairelerde de yeşil alanlar olacağı açıklandı.

'SPK Başkanı kibar davrandı'

NET aktif değeri 750 milyon dolara ulaşan ve Türkiye'de gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) sektörünün lideri durumunda olan İş GYO'nun Genel Müdürü Turgay Tanes, SPK Başkanı Turan Erol'un GYO'lara yönelik "temettü dağıtın" eleştirisini haklı bulduğunu dile getirdi. Tanes, "SPK Başkanı haklı ve bunu son derece nezaket içinde, zarafetle söyledi. Size sağlanan vergi muafiyetleri var. Büyük işler yapıyorsunuz, temettü dağıtın diyor. İş yapıyorsunuz, temettü yok. Ben katılıyorum" görüşlerini aktardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-gyo-3-yeni-projeye-basliyor-izmire-en-yuksek-kuleyi-dikiyor_62138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!