Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İş Hayatında Dış Görünüş Çok Önemli

Secretcv.com’un 1 Kasım – 9 Aralık 2009 tarihleri arasında web sitesi üzerinden yaptığı ve dış görünüşün iş yaşamındaki öneminin sorulduğu ankete katılan 28 bin 174 kişinin yüzde 62’si dış görünüşün çok önemli olduğunu düşünüyor. Adayların yüzde 27’si çalışacakları pozisyona göre dış görünüşün öneminin değişeceğini söylerken, yüzde 9’u ise çok da

yapi.com.tr
İş Hayatında Dış Görünüş Çok Önemli

Adaylar, iş yaşamında dış görünüşün çok önemli oloduğuna inanıyor. Secretcv.com’un 1 Kasım – 9 Aralık 2009 tarihleri arasında web sitesi üzerinden yaptığı ve dış görünüşün iş yaşamındaki öneminin sorulduğu ankete katılan 28 bin 174 kişinin yüzde 62’si dış görünüşün çok önemli olduğunu düşünüyor. Adayların yüzde 27’si çalışacakları pozisyona göre dış görünüşün öneminin değişeceğini söylerken, yüzde 9’u ise çok da etkili olmadığı görüşünü taşıyor. Dış görünüş iş yaşamında hiç önemli değildir diyen adayların oranı ise sadece yüzde 2.

Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Uzmanı Elmas Par: Adayın şirket kültürüne uygun olmasına ayrıca önem veriyoruz

İş görüşmelerine gelen adayları, dış görünüşü, mülakat sürecindeki iletişimi, aranan kriterlere uygunluğu, tutum ve davranışlarıyla birlikte değerlendirdiklerini söyleyen Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Uzmanı Elmas Par, "Adayın, şirket kültürümüze uygun/uyumlu olmasına ayrıca büyük önem veriyoruz. Geniş bir yelpazede aday arayışımız bulunduğundan, mavi yaka personel veya şantiyede göreve başlayacak beyaz yaka personelin görüşme için spor bir kıyafet tercih etmesiyle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bunun, bizim için olumsuz bir yanı yok. Adayın takım elbise gibi formal bir şekilde görüşmeye gelmesi beklentisi, merkez pozisyonlarımız için geçerli. Çalışanların kıyafet tarzı ve seçimlerindeki esneklikler, firma esnekliğine, kültürüne göre değişmesine rağmen, temiz ve özenli bir dış görünüşün iş yaşamında önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-hayatinda-dis-gorunus-cok-onemli_75180.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!