Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşadamları Sosyal Sorumluluk için Belediye Başkanlığına Talip

İstanbul'da, iş dünyasından gelen belediye başkan adayları da son hazırlıklarını yapıyor. Kartal'da 2008 sonuna kadar Evyap Holding'de görev yapan AK Partili Bekir Kılıç, Başakşehir'de "Cabani" ayakkabı markasının sahibi CHP'li Mehmet Kaban, Şişli'de ise İstanbul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi AK Partili Emin Haberdar, sandıktan galip

Referans Gazetesi
İşadamları Sosyal Sorumluluk için Belediye Başkanlığına Talip

Yerel seçimler için geri sayım başlarken İstanbul'da, iş dünyasından gelen belediye başkan adayları da son hazırlıklarını yapıyor. Kartal'da 2008 sonuna kadar Evyap Holding'de görev yapan AK Partili Bekir Kılıç, Başakşehir'de "Cabani" ayakkabı markasının sahibi CHP'li Mehmet Kaban, Şişli'de ise İstanbul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi AK Partili Emin Haberdar, sandıktan galip çıkmak için ter döküyor.

Bekir Kılıç, iş hayatına 1989 yılında Evyap'ta başladı. 2008 sonuna kadar Evyap Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Kılıç, siyasete girme nedenini "gençlik sevdamdı" sözleriyle açıklıyor. Siyasetin işlerine pozitif ya da negatif etkileri konusunda, başkanlığın kişisel işler için bir avantaj değil dezavantaj olduğunu belirten Kılıç, bu makamlara kendisi ile ilgili beklentilerini çözümlemiş kişilerin talip olması gerektiğinin altını çiziyor. Kılıç ayrıca, tüm işlerini tasfiye ettiğini de vurguluyor.
 
Sosyal sorumluluk

Mehmet Kaban ise ABD, Rusya ve Tunus'un da aralarında bulunduğu 10'a yakın ülkeye ihracat yapan Cabani ayakkabı markasının sahibi. Yıllık cirosu 1 milyon TL'yi aşan Cabani, Arap ülkelerinde en çok taklit edilen ayakkabı markası durumunda. Kaban'a göre belediye başkanlığı bir sosyal sorumluluk projesi. "Kişisel olarak kendimi kurtarmış olabilirim" diyen Kaban, "Şimdi de halkıma, özellikle ezilen, horlanan, sürülen veya sürülmek istenen halkımıza hizmet etmek için aday oldum" diyor. Kaban da seçildiği takdirde oğlu ve kardeşlerinin mevcut işi sürdüreceğini ifade ediyor.

Emin Haberdar, Gima mağazalarında yönetim kurulu üyeliği, tekstil ve gıda şirketlerinde yöneticilik yaptı. Seçilmesi halinde aktif iş hayatını askıya alacağını belirten Haberdar, işadamı ve yönetici kimliğini görev süresi boyunca unutacağını belirtiyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/isadamlari-sosyal-sorumluluk-icin-belediye-baskanligina-talip_67751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!