Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Işıklar Yapı Ürünleri’nden Sürdürülebilirliğe Katkı

Açılışı 29 Ekim’de yapılan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın yapımında Işıklar Yapı Ürünleri’ne ait Architon ürünü kullanıldı.

yapi.com.tr
Işıklar Yapı Ürünleri’nden Sürdürülebilirliğe Katkı

Mimari zenginliği ve yapısıyla büyük bir proje olan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, 29 Ekim 2016 tarihinde hizmete girdi. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı yapımında Işıklar Yapı Ürünleri’ne ait Architon ürünü kullanıldı. TCDD tarafından Yap-İşlet-Devlet modeliyle inşa edilen proje bünyesinde 3 peron ve 6 demiryolu hattı bulunuyor. Yapılacak olan bağlantılarla ise Ankaray, Başkentray ve Keçiören metrolarına bağlantılı olacak şekilde planlanan Yüksek Hızlı Tren Garı, 194 bin 460 metrekare kapalı alan ile bodrum ve zemin katlar dahil toplam 8 kattan oluşuyor.

Ulaşım hizmetlerinin yanı sıra bin 910 araçlık otopark alanı ile hizmet verebilecek kapasitede olan proje ticari alanlar, kafe ve restoranlar, iş ofisleri, çok maksatlı salonlar, mescit, ilk yardım ve güvenlik birimleri ve otel gibi sosyal aktivitelerin yapılabileceği birimleri de içerisinde bulunduruyor. Engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede olan proje, 2 yıl süren çalışmalar sonucunda tamamlandı.

Işıklar Yapı Ürünleri’nin Cephe Sistemleri ile yapımı gerçekleştirilen Ankara Hızlı Tren Garı Projesi, 12 bin metrekare cephe alanı içeriyor. 60 bin metrekarelik arsa alana sahip olan ve TCDD Yolları Genel Müdürlüğü’nün yatırımcılığını yaptığı proje, 117 bin 895 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Cephe Uygulaması uygulayıcı bayii Nedaks Yapı Ürünleri ve Işıklar çözüm ortağı AGS Metal tarafından yapıldı ve Işıklar Mekanik Düşey Klipsli Sistem kullanıldı.  Ankara Hızlı Tren Garı’nın cephesinde kullanılan 30x140 ve 50x140 cm’lik beyaz tonlarındaki kil esaslı ürünler, yapının ömrü boyunca aynı doğallıkta, kalitede kalabilecek ürünler ve sonrasında da mekanik sistem olmaları itibariyle tekrar kullanılabilme özelliğine sahip. Işıklar Architon ile tamamlanan proje, başkentin en önemli yapıları arasında yer alıyor.

Proje Künyesi

Proje: Ankara Hızlı Tren Gar Projesi

Lokasyon: Celal Bayar Bulvarı Çankaya Ankara

Uygulama Süreci: 29 Ekim 2016 Açılış

Arsa Alanı: Yaklaşık 60,000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 177.895 m2

Yatırımcı: TCDD Yolları Genel Müdürlüğü Hızlı Tren Garı Kolin-Limak-Cengiz İnş. Firmaları Ortak Girişim Grubu 19 yıl 7 ay yap işlet devret

Mimari Tasarım: A Tasarım Mimarlık Uyg. Dan. İnş.ve Tic.Ltd.Şti  Mim. Ali Osman Öztürk

Cephe Uygulama: Nedaks Yapı Ürünleri Ltd. Şti.

Toplam Muhtelif Cephe Alanı: 12.000 m2s

Kullanılan Cephe Sistemi: Mekanik düşey klipsli sistem

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/isiklar-yapi-urunlerinden-surdurulebilirlige-katki_151784.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!