Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Isısan, Doğadaki Enerjiyi Evinize Taşıyor

“Yenilenebilir Enerjiler ve Alternatif Sistemler” adlı bir departman kuran Isısan, tüketicilere doğadaki enerjiyi etkin bir şekilde kullanabilen sistemleri sunmaya devam ediyor.

yapi.com.tretrol fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı, çevre duyarlılığının giderek güçlendiği günümüzde, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi daha da artıyor. 1975 yılından bu yana ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörlerinde ürün ve hizmet sunan Isısan, yıllardır enerjinin ve yenilenebilir kaynakların verimli kullanımı konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar katıldığı fuarlarda, toplantılarda ve yayınlarında bu alandaki bilgi birikimini ve deneyimini paylaşan, geliştirdiği ürünlerini tanıtan Isısan yeni bir adım atarak “Yenilenebilir Enerjiler ve Alternatif Sistemler” departmanını kurdu.

Isısan’ın Yenilenebilir Enerjiler ve Alternatif Sistemler departmanı, Buderus markalı güneş enerji sistemlerinin ve hem Buderus hem Daikin markalı ısı pompalarının tanıtım çalışmalarını yürütecek ve satışı öncesi destek verecek. Departman ayrıca güneş enerji sistemlerinin, toprak, su ve hava kaynaklı ısı pompalarının yaygınlaştırılmasıyla doğal kaynakların korunmasını sağlamak amacıyla üniversiteler, meslek dernekleri ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde projeler gerçekleştirecek.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunda gerek sektörel ve toplumsal bilincin gelişmesine, gerekse bu alanda geliştirilen alternatif ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasına destek vermeyi amaçladıklarını belirten Isısan Isıtma ve Klima Sanayi AŞ Genel Müdürü Selman Tarmur şunları söyledi:
“Isıtma ve soğutma konusunda; enerjinin verimli kullanılması ve çevrenin korunmasına ilişkin yaklaşımlar doğrultusunda alternatif sistemler önem kazanıyor.
Yenilenebilir enerjilerin, özellikle güneş, toprak, su, hava gibi kaynakların kullanımı ön plana çıkıyor. Yenilenebilir enerjileri; doğru sistemler ile kullanıcıların çevreci, üst düzeyde konfor ve en az enerji tüketimi gibi gereksinimlerini sağlayacak şekilde karşılamak, sektörün hedefi haline geliyor. Bugüne kadar sunduğumuz güneş enerji sistemleri ile sektörün bu hedefine ulaşmasına önemli katkı sağladık. Bu alandaki faaliyetlerimizi, güçlü konumumuzla sürdürüyoruz. Şimdi ise, Yenilenebilir Enerjiler ve Alternatif Sistemler departmanı ile sektörümüzü geliştirmeye devam etmeyi ve yenilenebilir kaynaklar konusunda gereken önemin verilmesini sağlamayı amaçlıyoruz.”

Yenilenebilir enerji kaynakları hayatımıza giriyor
Güneş enerjisi ısı ve elektrik üretiminde çok ciddi bir alternatif oluşturuyor. Güneş enerjisi yaygın kullanımda özellikle kullanım sıcak suyu olarak, bunun yanında gelişmiş kontrol sistemleri ile havuz ısıtma ve ısıtma desteği alanlarında kullanılabiliyor. Güneş enerjisi ile yıllık kullanım sıcak suyunun %60-80’i optimum şekilde karşılanabiliyor. Isıtma desteği eklenmesi durumunda karşılama oranı yılık enerji gereksiniminin %20-40’ı arasında gerçekleşiyor. Güneş enerjisi özel endüstriyel tesislerde yüksek sıcaklık uygulamalarında da yer buluyor.

Özellikle ısı pompası uygulamaları ile 4 ve üzeri sistem COP değerleri ile alternatif sistemler dizayn edilebiliyor. Toprak, su veya hava kaynaklı düşünülebilen bu sistemler, ufak bir konuttan alışveriş merkezi gibi büyük ölçekli ve kapsamlı sistemlere cevap verecek çeşitlilikte sunuluyor.

Hava kaynaklı ısı pompaları özellikle ufak kapasitelerde havadan/suya çalışmada villalarda ve rezidanslarda bireysel çözümlere yeni bir soluk getiriyor. Sulu sistem ısıtma ve soğutma imkanı ile yüksek konfor ve verim sağlanıyor. Doğalgaz kullanımına göre daha düşük işletme maliyetleri elde ediliyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/isisan-dogadaki-enerjiyi-evinize-tasiyor_59117.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!