Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Isısan ve UGETAM'dan Eğitim İşbirliği

Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş., sektörde bir ilke imza atarak, doğalgaz eğitim seminerleri düzenlemek üzere Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM) ile işbirliği yaptı. Isısan Akademi Koşuyolu binasında düzenlenen düzenlenen imza törenine Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Selman Tarmur ile UGETAM Genel

yapi.com.tr
1 Isısan ve UGETAM'dan Eğitim İşbirliği

Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş., sektörde bir ilke imza atarak, doğalgaz eğitim seminerleri düzenlemek üzere Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM) ile işbirliği yaptı. Isısan Akademi Koşuyolu binasında düzenlenen düzenlenen imza törenine Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Selman Tarmur ile UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer katıldı.

İmza töreninde konuşan Selman Tarmur, Isısan’ın sektörde bu eğitimleri aldıran ilk firma olduğuna dikkat çekerek, "Her zaman bilginin paylaşıldıkça artacağına inandık. Bu yüzden kurulduğumuz 1975 yılından beri bilgi ve tecrübemizi sektörle paylaştık. Bu anlayışımız çerçevesinde UGETAM ile imzaladığımız protokol de bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bu işbirliği bize ivme kazandıracak" dedi.

UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer ise, UGETAM olarak bu işbirliğinden herhangi bir maddi beklentileri olmadığını belirterek, "Kamu yararına hizmet edeceğini düşündüğümüz bu çalışmanın içinde yer almak bizim için gurur verici. İnsan faktörüne verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak, hiçbir ön koşul olmadan bu çalışma içinde yer almaya hazırız" dedi.

İlk eğitim yetkili servis teknisyenlerine

Isısan Akademi çatısı altında düzenlenecek eğitimlerin ilki yetkili servis teknisyenlerine verilecek. Düzenlediği eğitimlerle hem sosyal sorumluluklarını yerine getiren, hem de sektörüne öncülük eden Isısan, gelecek dönemde tüm Türkiye’deki ısıtma sistemleri yetkili servis teknisyenlerine aynı eğitimleri vermeyi hedefliyor.

UGETAM’ın desteği ile düzenlenecek eğitimlerde; doğalgazla ilgili temel bilgiler, doğalgazın fiziksel ve kimyasal özellikleri, yanma ve yanma şartları, iç tesisat kontrol yöntemleri, servis kutu tipleri, katodik boru uygulamaları, gaz tüketim cihazlarının yerleştirme kuralları, sızdırmazlık testi, konutlarda ve ısı merkezlerinde bacalar, kazan dairesi tesis kuralları konularında ayrıntılı olarak bilgi verilecek.

Eğitimin ikinci aşaması uygulamalı olarak UGETAM eğitim merkezinde verilecek. Eğitimin bu bölümünde; iş sağlığı ve güvenliğinin temel ilkeleri, iş kazası ve meslek hastalığı, iş kazası, kazanın temel ilkeleri, kazaya neden olan güvensiz hareketler ve güvensiz şartlar, kişisel koruyucular, doğalgaz çalışmalarında iş güvenliği, genel yanma ve yangın bilgisi, yangın söndürme maddeleri ve kullanım özellikleri konularında uygulamalı ve teorik bilgiler verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isisan-ve-ugetamdan-egitim-isbirligi_62812.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 4 senedir dogalgaz sektörunde calışıyorum, elba muhendislik. şu an alemdag elsuyum garden sitesinin tesisatcısıyım. kendimi bu sektörde geliştirmek istiyorum, bu seminerinize katılabilir miyim? şimdiden teşekkur ederim. mustafakesiciler@hotmail.com.tr YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!