Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İSKİ'den İhale Açıklaması: BESA'nın Aral ile İlgisi Yok

İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, BESA adıyla bilinen birden fazla firmanın mevcut olduğuna dikkat çekilerek, "İdaremizden ihale alan BESA İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nde Necdet Aral adlı bir ortak bulunmamaktadır" ifadesine yer verildi. Kazanan firmanın ortaklarını gösterir listeyi de açıklamasına ekleyen İSKİ, bazı firmaların

Referans Gazetesi
İSKİ'den İhale Açıklaması: BESA'nın Aral ile İlgisi Yok

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ), son dönemde gerçekleştirdiği ihalelerden Gaziosmanpaşa Atık İçmesuyu ihalesini kazanan BESA'nın, eski İGDAŞ Genel Müdürü Necdet Aral'a ait olmadığını açıkladı.

İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, BESA adıyla bilinen birden fazla firmanın mevcut olduğuna dikkat çekilerek, "İdaremizden ihale alan BESA İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nde Necdet Aral adlı bir ortak bulunmamaktadır" ifadesine yer verildi. Kazanan firmanın ortaklarını gösterir listeyi de açıklamasına ekleyen İSKİ, bazı firmaların işleri taşeronlarla yürütmesi konusuna da açıklık getirdi.
    
Kararlar yargıya açık

İSKİ, Kamu İhale Kanunu'na göre yüklenicilerin "alt yüklenici" yani taşeron kullanma hakkının bulunduğunu, ancak alt yüklenici kullanmanın yüklenicinin sorumluluğunu ortadan kaldırmayacağını belirtti. Kamu İhale Kanunu'nun 11'inci maddesinde, ihaleye katılamayacak olanların belirlendiğine de değinilen açıklamada, bunların haricindeki firmaların ihalelere girebileceği vurgulandı.

İSKİ'nin açıklamasında, ihale sonuçlarıyla ilgili ihtilaflar olduğu takdirde ihaleye katılan firmaların, kararlarla ilgili olarak Kamu İhale Kurumu'na müracaat ederek itirazlarını yapabildiği ifade edildi. Kamu İhale Kurumu'nun yapılan itirazı haklı bulması durumunda, ihaleyi iptal kararlarının da yargı denetimine açık olduğu kaydedilerek, "Kamu İhale Kurumu'nun aldığı kararlar da ihaleyi yapan kurum tarafından yargıya taşınabilir" görüşü dile getirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskiden-ihale-aciklamasi-besanin-aral-ile-ilgisi-yok_71623.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!