Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İSKİ'den Melen İtirafı: Aceleye Geldi!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ), basında "Melen'de 8 kusurlu hareket" başlığıyla duyurulan, Melen su havzasına sanayi ve evsel atıkların karıştığı haberini doğrulayan bir açıklama geldi. Geçen yıldan bu yana İstanbul'a su verilen Melen'de "İçme Suyu ve Su Havzaları Yönetmeliği"nin uygulanmadığı kabul edilen açıklamada, yönetmeliği

Vatan Gazetesi
İSKİ'den Melen İtirafı: Aceleye Geldi!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ), basında "Melen'de 8 kusurlu hareket" başlığıyla duyurulan, Melen su havzasına sanayi ve evsel atıkların karıştığı haberini doğrulayan bir açıklama geldi. Geçen yıldan bu yana İstanbul'a su verilen Melen'de "İçme Suyu ve Su Havzaları Yönetmeliği"nin uygulanmadığı kabul edilen açıklamada, yönetmeliği uygulama çalışmalarının ise "yeni başladığı" belirtildi. "Melen suyunun arıtılmadan verilmediği" belirtilen İSKİ açıklaması özetle şöyle: "İstanbul’a Melen’den geçen yıl acil olarak su verildi. Melen Havzası ise yıl 'su havzası' olarak ilan edildi. Havza koruma işlemlerine de yeni başlandı. Melen Havzası’nın korunması için gerekli adımlar atıldı."

Müdürden de itiraf geldi

İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural da Kanal D Ana Haber’de benzer açıklamalar yaptı. Ömerli Arıtma Tesisleri’nde konuşan Vural şöyle konuştu: "Melen suyu 35 Km yoldan gelip Ömerli’deki arıtma tesislerimize geliyor. Melen Havzası çok büyük bir havza, etrafında bir çok yerleşim yeri bulunmakta. Bu yerleşim yerlerine ait kanalizasyon suları çaya akıyor. Havzaların temizliği bizim sorumluluğumuzda. Biz bu atık suların arıtması yapıldıktan sonra çaya bırakılması için çalışmalar yapıyoruz."

Afiyet olsun

İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Ömerli’de "Melen’den gelen su temizlenmesi için bir çok aşamadan geçiyor. Havalandırma, klorlama, ozon ve bazı kimyasal aşamalar..." dedi. Vural daha sonrasında Melen’den gelen arıtılmış suyu bardağa doldurup besmele çektikten sonra içti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskiden-melen-itirafi-aceleye-geldi_62716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!