Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İslamcıların Model Kenti Pursaklar'

Financial Times, Ankara Pursaklar için, 'İçkinin görünmediği, çoğunluğun türbanlı olduğu, kadın ve erkeklerin ayrı salonlarda spor yaptığı model bir kent kuruluyor' diye yazdı.

Milliyet Gazetesi
'İslamcıların Model Kenti Pursaklar'

ünyanın önde gelen medya kuruluşlarının, AKP'nin güçlü olduğu kent ve kasabalara yoğun ilgisi sürüyor. Financial Times, Ankara'nın Keçiören ilçesi Pursaklar beldesi için "Türkiye'nin sessiz İslamcılarının model kenti" nitelemesini yaptı.

Gazetede yer alan muhabir Vicent Boland'ın haber analizinde "Türkiye'deki laiklerin, İslamcıların iktidara el koyacağı endişesi ile gece yarısı terleyerek uyandığında" kâbuslarında, Pursaklar Belediye Başkanı AKP'li Selçuk Çetin gibi insanları gördüklerini öne sürüldü.

Bir zamanlar 15 binlik nüfuslu Pursaklar'ın, 100 bin kişilik bir kent haline geldiğine işaret edilen yazıda, Çetin'in belediye bütçesinin önemli bir bölümünü Pursaklar'ı modern ancak aynı zamanda rahat, geleneksel bir kente dönüştürmeye yönelik projelerde harcadığı belirtildi.

Gazete, Pursaklar'da içki görünmediğine, spor merkezinde kadın ve erkeklerin ayrı sınıflarda jimnastik dersi gördüğüne dikkat çekti.

Milyonlarca insan var
Türkiye'de Pursaklar halkına benzeyen milyonlarca insanın bulunduğunu, bu insanların sık sık büyük şehirlilerce göz ardı edildiğini savunan gazete, "Pursaklar'da hemen hemen tüm kadınlar, Müslüman başörtüsü kullanıyor" diye yazdı.

Başkan Çetin: Hepimiz laikiz
Financial Times'a konuşan Çetin de Türklerin arasında bölünmenin söylendiği gibi belirgin olduğunu sanmadığını belirterek "Hepimiz laik ve kemalistiz. Aynı okullara gittik ve aynı Atatürk ilkelerini öğrendik. Ancak (Pursaklar'da) halk şimdi 'Bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak istiyoruz' diyor. Bu nedenle AKP için oy kullanıyor. AKP halkın partisi. Bizden korkmak yanlış" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/islamcilarin-model-kenti-pursaklar_54152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!