Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İSMEP Kapsamında 3 Bin İnşaat Mühendisi Eğitiliyor

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik”in içeriği ve uygulanması konularındaki bilgi eksikliğinin giderilmesi amacıyla inşaat mühendislerine verilen eğitimler devam ediyor. Söz konusu yönetmeliğe yönelik bilgi ihtiyacını karşılamak üzere,

yapi.com.tr
İSMEP Kapsamında 3 Bin İnşaat Mühendisi Eğitiliyor

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik”in içeriği ve uygulanması konularındaki bilgi eksikliğinin giderilmesi amacıyla inşaat mühendislerine verilen eğitimler devam ediyor. Söz konusu yönetmeliğe yönelik bilgi ihtiyacını karşılamak üzere, Türkiye genelinde yaklaşık 3 bin inşaat mühendisinin eğitimi hedefleniyor.

Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Bursa, Van, Elazığ, Diyarbakır, Adana, İzmir, Antalya, Malatya, İzmir ve Hatay illerinde gerçekleştirilen seminerlerle 2 bin 170 meslek mensubuna eğitim verildi. Seminerler, sırasıyla 2-4 Aralık Denizli, 16-18 Aralık Bolu ve 23-25 Aralık tarihlerinde Erzurum’da devam edecek.

Eğitimler, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi ile uygulama kurumu olan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teknik Araştırma Uygulama Genel Müdürlüğü arasında 8 Haziran 2007 tarihinde imzalanan protokol kapsamında yürütülüyor. 

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ismep-kapsaminda-3-bin-insaat-muhendisi-egitiliyor_83941.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!