Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İSO'nun Çevre Ödülü AKÇANSA'nın...

İSO'nun Çevre Ödülü AKÇANSA'nın...

yapı.com.tr
İSO'nun Çevre Ödülü AKÇANSA'nın...

abancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı ile Türk çimento ve hazır beton sektörünün lider kuruluşu olarak faaliyet gösteren Akçansa, Büyükçekmece Fabrikası ile İstanbul Sanayi Odası’nın 2005 yılı Sektör Çevre Ödülü’ne layık görüldü.

İstanbul Sanayi Odası’nın çevrenin korunması, çevre kirliliğinin azaltılması, daha az atık üretilmesi, daha çok çevre dostu ürüne yönelinmesini teşvik etmek ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla üyelerine yönelik düzenlediği 2005 yılı Sektör Çevre Ödülleri' ni almaya hak kazananlara ödülleri, 22 Haziran 2005 tarihinde düzenlenen törende verildi. Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, ödülünü Çevre ve Orman Bakanı Sn. Osman Pepe’nin elinden aldı.

1999 ve 2000 yıllarında aynı ödüle Çanakkale Fabrikası ile layık görülen Akçansa, bu haklı gururu üçüncü kez yaşamış oldu. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aktaran Mehmet Göçmen; “Çevreye karşı olan duyarlılığımız ile hem ülke ekonomisine hem de paydaşlarımıza önemli ölçüde bir katma değer sağlıyoruz. Doğal kaynaklarımızın korunması, bugün bizler için; gelecekte de bu coğrafyada yaşayacak diğer nesiller için gerçekten çok önemlidir. Biz Akçansa olarak, çevre ve ekonomi için değer yaratarak büyüyoruz. Yıllardır çevremize yaptığımız yatırımlar sonucunda, fabrikalarımızın emisyon değerleri Avrupa standartlarının oldukça altındadır, yani üretimimize hemen hemen tüm Avrupa’da devam edebilecek konumdayız.” şeklinde konuştu.

Ayıca, çeşitli atıkları çevre ve ekonomi için değere dönüştüren Akçansa’nın, Büyükçekmece ve Çanakkale çimento fabrikaları, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı R1- 34 - 001 ve R1- 17 - 001 alternatif yakıt kullanım lisanslarını alan ilk fabrikalar olma özelliği taşıyor.

1996 yılından bu yana üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesislerinde ürettiği çimento ile Türkiye’nin geleceğini sağlam temeller üzerine kurmayı hedefleyen Akçansa’nın başarısı günden güne artıyor. Yaptığı akılcı ve önemli yatırımlarla, hem sektörde çığır açan hem de ülke ekonomisine büyük katma değer sağlayan Akçansa, çevre ve doğal kaynakları koruyarak büyümesini her geçen gün daha da artırıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isonun-cevre-odulu-akcansanin-_29104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!