Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İspanyollar 'Ödemek İstemiyor'

İspanya'da ekonomik krizin etkisiyle özellikle ulaşım sektöründe ortaya çıkan 'ödemek istemiyorum' eylemleri ülke geneline yayılmaya başladı. İlk olarak Madrid ve Barcelona'daki bazı metrolarda küçük grupların başlattığı, ''ben ödemiyorum'' adlı biletsiz metroya binme eylemleri, otoyollara da sıçradı.

yapi.com.tr / AA
İspanyollar 'Ödemek İstemiyor'

İspanya'da ekonomik krizin etkisiyle özellikle ulaşım sektöründe ortaya çıkan 'ödemek istemiyorum' eylemleri ülke geneline yayılmaya başladı. İlk olarak Madrid ve Barcelona'daki bazı metrolarda küçük grupların başlattığı, 'ben ödemiyorum' adlı biletsiz metroya binme eylemleri, otoyollara da sıçradı.
    
Katalonya ve Valencia bölgelerinde geçen Pazar yapılan ve binlerce aracı otoyollarda buluşturan 'ödemek istemiyorum' isimli eylem, 13 otoyol gişesinde gerçekleşti. Gişelerde 12 kilometrelik uzun kuyruklar oluşurken, 'ödemek istemiyorum' (#novulllpagar) adlı platformun çağrısıyla gerçekleşen eylemde, arabayla gişe önlerine gelen vatandaşlar, gişe memuruna 'iyi günler, ödemeyi reddediyorum' diyerek otoyol geçiş ücretini vermedi. Herhangi bir polis müdahalesinin olmadığı eylemlerde, ücret ödemeyen araç sahipleri, gişe memuru tarafından plaka kayıtları alınarak, otoyola girişine izin verildi.

Verilen bilgiye göre, ücret ödemeden otoyoldan geçen 3 bin 87 araca 100'er avroluk para cezası kesildiği ve bu cezaların posta ile yollanacağı kaydedildi. 1 Mayıs'ta başlayan ve ikincisi 20 Mayıs'ta gerçekleşen otoyollardaki 'ödemek istemiyorum' eylemlerinin, Haziran ayında da süreceği açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ispanyollar-odemek-istemiyor_91892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!