Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İSPARK Boğaz'a da El Atıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni yüzer iskele projesini önümüzdeki günlerde hayata geçirmeye hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İSPARK tarafından işletilecek yüzer iskelelerde, restoranlardan toplantı odalarına kadar her türlü sosyal alan bulunacak. İSPARK'ın web sitesinde yer alan habere göre, projede öncelik

yapi.com.tr
1 İSPARK Boğaz'a da El Atıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni yüzer iskele projesini önümüzdeki günlerde hayata geçirmeye hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İSPARK tarafından işletilecek yüzer iskelelerde,  restoranlardan toplantı odalarına kadar her türlü sosyal alan bulunacak. İSPARK'ın web sitesinde yer alan habere göre, projede öncelik Tarabya, Istinye ve Paşabahçe'ye verilecek. 

Teknelerin konaklamasındaki düzensizliği gidermeyi amaçlayan projede, İstinye ve Tarabya'ya büyük ve orta ölçekli tekne ve yatlar, Paşabahçe'ye de orta ve küçük ölçekli yatlar demir atacak. Yaklaşık 5 bin yat ve teknenin bekletileceği yüzer iskele işletmesi için Koç Holding, Doğuş Grubu ve Jefi Kamhi gibi kişi ve kuruluşlar görüşmelerde bulundu. Yüzer iskelelerde, yer ve ihtiyaca göre sosyal donatı alanları da olacak. Bunların arasında helikopter pisti, iş görüşmelerinin yapılacağı mekanlar, mini kafeteryalar, restoranlar da bulunacak. 

İlk iki yüzer iskelenin maliyeti yaklaşık 12 milyon dolar

Projenin ilk aşamasında yapımına başlanacak Tarabya ve Istinye yüzer iskeleleri  yaklaşık 12 milyon dolara mal olacak. İskelelerde yıllık üyelik sistemi uygulanacak. Yüzer iskelelerin yapımında ise çevreye zarar vermeyecek teknikler kullanılacak. Belediyenin yapacağı diğer  yüzer iskeleler; Sarıyer'de Büyükdere, Beykoz'da Keçilik, Kanlıca, Çubuklu ve Göksu ile Beşiktaş'ta Bebek ve Arnavutköy'e yapılacak. Proje kapsamında İstinye 161, Tarabya 222 tekne kapasiteli olacak. Diğer yüzer iskeleler ile ilgili fizibilite çalışmaları sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ispark-bogaza-da-el-atiyor_76310.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ilk önce işlerinizde başarılar. daha güzel projeler dilerim. istinye için ön kayıtlar ne zaman başlıyor? teşekkürler YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!