Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İstanbul, 2011'de Metrekaresi 15 Bin Dolarlık Rezidans Görecek'

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, İstanbul Sapphire Projesi'nin örnek dairesi ve Lobby Lounge'ının tanıtım toplantısında, 4 yıl önce başladıkları projeyi eylül ayında tamamlayacaklarını söyledi. Kiler, ''Binanın en üst katını seyir terası olarak düşünüyoruz. İstanbul'a gelen yabancı turistlerin yüzde 80'ini buraya çekmek istiyoruz:

yapi.com.tr
'İstanbul, 2011'de Metrekaresi 15 Bin Dolarlık Rezidans Görecek'

Fotoğraf: Erhan SEVENLER/AA

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, İstanbul Sapphire Projesi'nin örnek dairesi ve Lobby Lounge'un tanıtım toplantısında, 4 yıl önce başladıkları projeyi eylül ayında tamamlayacaklarını söyledi. Kiler, ''Binanın en üst katını seyir terası olarak düşünüyoruz. İstanbul'a gelen yabancı turistlerin yüzde 80'ini buraya çekmek istiyoruz: Tur operatörlerinden şimdiden talep var.'' dedi.

Bugün dünyada bu özelliklere sahip bir projenin bulunmadığını dile getiren Kiler, böyle bir ekonomik ortamda projeyi bitirebilmenin kendileri için ayrı bir gurur olduğunu söyledi. Projeye başlarken rezidans kısmının yüzde 40'lık bölümünü satışa çıkardıklarını, şu anda yüzde 40'lık 2. faz satışlarına geçeceklerini anlatan Kiler, yüzde 20'lik bölümü de binada yaşam başladıktan sonra satacaklarını bildirdi. Kiler, proje içinde yer alan alışveriş merkezinin (AVM) ise eylül ayının ilk haftasında açılacağını söyledi.

''2011 yılında İstanbul 15 bin dolara rezidans fiyatı görecek''

Kiler, şimdiye kadar yaklaşık 50 daire satıldığını ve dairelerin metrekare fiyatının 7-10 bin dolar aralığında olduğunu bildirdi. Müşterilerinin yüzde 75'inin yurt içinden, yüzde 15'inin ise yurt dışından olduğunu bilgisini verdi.

Projenin 2. faz satışlarında metrekare fiyatının 8 ile 12 bin dolar aralığında gerçekleşeceğini belirten Nahit Kiler, yaşam başladıktan sonra ise fiyatların 15 bin dolara ulaşacağını kaydetti. Daire fiyatlarının 1 ile 7 milyon dolar arasında değiştiğini projeye yoğun ilgi olduğunu dile getiren Kiler, Sapphire'nin son 3 katını kendilerine ayırdıklarını söyledi.

Nahit Kiler, proje tamamlandığında toplam maliyetin 240-250 milyon dolar aralığında olması beklendiğini bildirdi. Projeyi şimdiye kadar öz finansmanla yürüttüklerini belirten Kiler, son olarak Akbank'tan 70 milyon dolarlık finansman sağladıklarını söyledi.
    
Proje içinde yer alan AVM'nin de çok farklı olacağını anlatan Kiler, binanın en üst katını seyir terası olarak düşündüklerini, İstanbul'a gelen yabancı turistlerin yüzde 80'ini buraya çekmek istediklerini, tur operatörlerinden şimdiden talep gördüklerini söyledi.

İstanbul Sapphire Projesi
    
- Büyükdere Caddesi üzerinde inşa edilen İstanbul Sapphire, geçmişi, bugünü ve geleceği içerisinde barındıran bir konseptle tasarlandı.

- 261 metre yükseklik ile İstanbul ve Avrupa'da ilk sırada yer alan Sapphire, dünyanın 97. yüksek binası olacak.

- Proje kapsamında 20 farklı tipte 188 adet rezidans ünitesi ve bir alışveriş merkezi bulunurken, rezidans ünitelerinin büyüklüğü 120 ile 550 metrekare arasında değişiyor.

- İlk 3 rezidans zonunda her 3 katta bir, dördüncü rezidans sonunda ise her katta olmak üzere toplam 23 adet dikey bahçe, rezidans sahiplerinin yeşille buluştururken, 2 bin metrekarelik sosyal yaşam alanı olan Lobby Lounge'da ev sahipleri özel toplantılarını, kutlamalarını ya da çeşitli davet organizasyonlarını yapabilecek.

- İstanbul Sapphire'de boğaza nazır 163 metre yükseklikte Türkiye'nin en yüksek golf antrenman sahası yer alırken, 33 metre yükseklikte kapalı havuzla birlikte bir rekreasyon alanı da bulunuyor. 140 metrekarelik havuzun yanı sıra jakuzi, sauna, masaj odaları, güneşlenme ve dinlenme alanları, fitness, cardio ve GYM alanı ile pilates, yoga ve dans uygulamalarının yapılabileceği stüdyolar da projede yer alıyor.

(AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-2011de-metrekaresi-15-bin-dolarlik-rezidans-gorecek_78363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!