Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul, Avrupa Kültür Başkentliğine Veda Etti…

İstanbul, ‘Avrupa Kültür Başkenti’ unvanı ile taçlandırıldığı bir yılı geride bıraktı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı çatısı altında, sahne ve gösteri sanatlarından geleneksel sanatlara, müzik ve operadan görsel sanatlara 14 farklı disiplin bağlamında hayata geçirilen yaklaşık 600 proje, 10 milyonu aşkın izleyici ve katılımcı ile

yapi.com.tr
İstanbul, Avrupa Kültür Başkentliğine Veda Etti…

İstanbul, ‘Avrupa Kültür Başkenti’ unvanı ile taçlandırıldığı bir yılı geride bıraktı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı çatısı altında, sahne ve gösteri sanatlarından geleneksel sanatlara, müzik ve operadan görsel sanatlara 14 farklı disiplin bağlamında hayata geçirilen yaklaşık 600 proje, 10 milyonu aşkın izleyici ve katılımcı ile buluştu.

“Şimdi yeniden keşfetme zamanı” sloganıyla İstanbullulara seslenerek başlayan İstanbul’un Avrupa Kültür Başkentliği serüveni, 19 Aralık Pazar akşamı Harbiye Kongre Merkezi’nde düzenlenen kapanış resepsiyonu ile sona erdi.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından düzenlenen ve geçen bir yılın değerlendirildiği resepsiyon, kültür sanat camiasını bir araya getirdi.Avrupa Kültür Başkenti unvanınıni 2011 Avrupa Kültür Başkentleri Estonya’nın Tallinn ve Finlandiya’nın Turku kentine devredildiği geceye, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Ajans Danışma Kurulu Başkanı Hüsamettin Kavi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Koordinasyon Kurulu üyelerinden Avrupa Birliği İşlerinden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Devlet Bakanı ve Ajans Koordinasyon Kurulu Başkanı Hayati Yazıcı katıldı.

Laterna dinletisi, Tarlabaşı Çocuk Korosu, Boğaziçi Korosu ve Ladies and Gentleman’ın performansları, İstanbul İstanbul tiyatro gösterisinin sunulduğu kokteyl alanında, İstanbul 2010 AKB Ajansı imzasını taşıyan ve 2010 yılını unutulmaz kılan projelerin afişleri sergilendi. Resepsiyon, konuşmalar ve Avrupa Kültür Başkenti unvanının 2011 yılında bu unvanı taşıyacak Finlandiya’nın Turku ve Estonya’nın Tallinn kentlerine devredilmesiyle devam etti.TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-avrupa-kultur-baskentligine-veda-etti_84546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!