Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Avrupa'nın En Zengin 6'ncı Şehri

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından hazırlanan 'Dünyada Türkiye ve İstanbul' kitabına göre, İstanbul 145 milyar dolar gelirle en zengin Avrupa şehirleri sıralamasında 6'ncı, dünya şehirleri sıralamasında 34'üncü sırada yer aldı. Londra ise ilk sırada yer aldı. Kitap, İstanbul'un, 2020 yılında Avrupa'da 5'inciliğe, dünyada ise 27'nci sıraya

Vatan Gazetesi
İstanbul Avrupa'nın En Zengin 6'ncı Şehri

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından hazırlanan 'Dünyada Türkiye ve İstanbul' kitabına göre, İstanbul 145 milyar dolar gelirle en zengin Avrupa şehirleri sıralamasında 6’ncı, dünya şehirleri sıralamasında 34’üncü sırada yer aldı. Londra ise ilk sırada yer aldı. Kitap, İstanbul’un, 2020 yılında Avrupa’da 5’inciliğe, dünyada ise 27’nci sıraya yükseleceğini öngördü.

PricewaterhouseCoopers’ın (PwC) bir araştırmasına göre de, 2020 yılında İstanbul’un satın alma paritesine göre gelirini yüzde 100 oranında artırarak, 287 milyar dolara yükselteceği tahmin ediliyor. Kitapta yer alan verilere göre, AB ülkeleri ihracat sıralamasında İstanbul 59.3 milyar dolar ile 12 AB ülkesini geçerek 17’nci sırada bulunuyor. AB üyesi ülkeler ile karşılaştırıldığında Almanya’nın ardından ikinci en yüksek nüfusa sahip ülke Türkiye olurken, bu sıralamada 10. sırada yer alan İstanbul, Yunanistan, Portekiz, Belçika, İsveç, Bulgaristan ve Danimarka’nın da aralarında bulunduğu 19 AB üyesi ülkeyi geride bırakıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-avrupanin-en-zengin-6nci-sehri_62249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!