Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Belediyesi'nden Otopark, Marina ve Helikopter Taksi Projeleri...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi'nin Zeytinburnu'nda yaptığı kapalı yeraltı otoparklarını basın mensupları ile birlikte gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul'u önümüzdeki günlerde bekleyen projelerden de söz etti.

Zaman Gazetesi
İstanbul Belediyesi'nden Otopark, Marina ve Helikopter Taksi Projeleri...

stanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin verdiği yetkiyle İstanbul'da yeşil park, okul, cadde ve sokakların altlarına otopark yapmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu parkların bir bölümünü tamamlayarak hizmete açtı. Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi G9 ve G10 sokaklarda yaklaşık 600 daire yıkılarak oluşturulan alanda, 350 araçlık otopark yapıldı. Her iki otoparkı gazetecilerle birlikte gezen Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hedeflerinin İstanbul'un nüfus yoğunluğu olan bölgelerinde parkların sayısını artırmak olduğunu söyledi.

Bugüne kadar 37 bin araçlık kapalı yeraltı otoparkı inşa ettiklerini anlatan Topbaş, bu sayıyı en kısa zamanda 180 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Otoparkların bir bölümünü 'yap-işlet-devret' modeliyle yaptıklarını kaydeden Topbaş, bu şekilde belediyenin para harcamadan otopark yaptırdığını vurguladı. Başkan Topbaş, vatandaşlardan araçlarını cadde yerine bu otoparklara park etmelerini istedi. Parkların her yönüyle uygun olduğunu dile getiren Topbaş sözlerine şöyle devam etti: Parklarda güvenli bir ortam var. İlk iki saat ücretsiz, 24 saat 5 YTL, bir aylık abone bedeli 70 YTL, ayrıca parktaki her araç sigortalı. Trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi için bu parkların tercih edilmesi gerekiyor.

İspark'ın sokaktaki araçları düzenlemenin yanı sıra marinacılık ve helikopter yer hizmeti vereceğini kaydeden Topbaş, "Bu iki çalışmayı da başlattık. Artık İstanbul o kadar büyüdü ki, büyük yatırımcılar geliyor kent yönetim ve sanat merkezi haline geliyor. Onlara hizmet veren helikopter taksilere yer hizmeti verilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmasını istedim. Yer tespitleri yapıldı" ifadelerini kullandı.

Dünyadaki örnek marinaların seçildiğini ve firmalarla temasa geçildiğini belirten Topbaş şöyle konuştu: "İstanbul Boğazı'nda 11 marina kurma çalışmasına başladık. Marmara Denizi sahilinde de marinalar yapacağız. Ucuz ve nitelikli hizmet vereceğiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-belediyesinden-otopark-marina-ve-helikopter-taksi-projeleri-_57410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!