Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Görüntüleri Berlin'de

İstanbul, Türkiye’den yedi büyük fotoğrafçının objektifinden fotoğraflarla Berlin’de ‘şahlanacak’. Berlin’deki Willy Bradt Haus’ta 23 Nisan’da açılacak ‘Bir şehrin Şahlanışı’ başlıklı sergide Ara Güler, Kamil Fırat, Sabit Kalfagil, Tahsin Aydoğmuş, Erdal Yazıcı, Ercan Aydeniz ve Mustafa Bilge Satkı’nın toplam 140 fotoğrafı yer alıyor.

Radikal Gazetesi
İstanbul Görüntüleri Berlin'de

Fotoğraf: Sabit KALFAGİL

Benzersiz coğrafyasıyla, tarihi geçmişiyle her zaman etkileyici İstanbul, Türkiye’den yedi büyük fotoğrafçının objektifinden fotoğraflarla Berlin’de ‘şahlanacak’. Berlin’deki Willy Bradt Haus’ta 23 Nisan’da açılacak ‘Bir Şehrin Şahlanışı’ başlıklı sergide Ara Güler, Kamil Fırat, Sabit Kalfagil, Tahsin Aydoğmuş, Erdal Yazıcı, Ercan Aydeniz ve Mustafa Bilge Satkı’nın toplam 140 fotoğrafı yer alıyor.

Berlin Freundeskreis Willy Brandt Haus Derneği ile serginin küratörlüğünü de yapan İstanbul Fotografevi’nden Hasan Şenyüksel’in ortak çalışması olan serginin ana konuları, İstanbul’u ‘insan’ üzerinden anlatmak, geceleri uyumayan ‘sokaklar’, tabii ki şehre hayat veren en önemli damarlardan ‘Boğaz’ ve sonsuzluğun döngüsü ‘kubbeler’ olarak sayılabilir. Berlinlileri zaman içinde bir yolculuğa çıkarıp gelenekten moderne, zaman ötesi Bizans surlarının önü ve ardını keşfe davet eden serginin açılışını Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel yapacak. ‘Bir Şehrin Şahlanışı’ sergisi 30 Mayıs’a kadar sürecek.

İnternet: www.freundeskreis-wbh.de

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-goruntuleri-berlinde_78804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!