Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Karo'dan Seramik Sektörüne Dev Yatırım

İstanbul Karo, Türkiye'nin toplam seramik üretim kapasitesinin yüzde 10'u karşılayacak olan dev yatırım için kolları sıvadı. Eskişehir'in Çifte

Dünyab>İstanbul Karo, Türkiye'nin toplam seramik üretim kapasitesinin yüzde 10'u karşılayacak olan dev yatırım için kolları sıvadı. Eskişehir'in Çifteler ilçesinde yapılacak yatırımın maliyeti 58.5 milyon Euro'ya mal olacak ve yılda 22 milyon metrekarelik üretim gerçekleştirilecek.

İstanbul Karo Sanayi Ticaret AŞ Genel Müdürü Cemil Yunmuş, böyle bir yatırıma imza atmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Yepyeni bir teknoloji ve know-how, mükemmel bir kalite, yüksek ürün çeşidi ve makine tasarımları ile müthiş bir rekabet gücü içeren olağanüstü bir yatırım yapıyoruz" dedi.

Yeni yatırımlarına yılda toplam 22 milyon metrekare kapasiteli olarak başlandığını vurgulayan Yunmuş, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

"1. etap 11 milyon metrekare kapasiteli kısmın devreye alınması 2004 yılı Mayıs ayında, 2. etap 22. milyon metrekare yıla çıkacak olan kısmın devreye alınması ise 2005 yılı Temmuz ayında olacaktır. Toplam yatırım tutarımız 58.5 milyon Euro olacak. Türkiye'nin toplam seramik üretiminin yüzde 10'u kadar ilave bir kapasite demek olan bu yatırımımız yüzde 80 ihracat amaçlı kurulmaktadır."

Dünyanın en büyük seramik makine üreticisi İtalyan Sacmi firması ile birlikte gerçekleştirdikleri makine dizaynı ve hattının mükemmeli aşkın özellikleri olduğu yorumunu yapan Yunmuş, bu yüksek performansın ve maliyet avantajlarının kendilerine sağlayan bu yatırımın ülke ekonomisi ve seramik sektörü için büyük bir itici güç olacağına inandığını söyledi.

İstanbul Karo Sanayi olarak büyük teknoloji içeren yatırımlarında kesinlikle iç pazar değil, yüzde 80 ihracat düşündüklerini hatırlatan Yunmuş, birinci yılda 25 milyon Euro ihracat geliri ve toplam 38 milyon Euro ciro hedeflediklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-karodan-seramik-sektorune-dev-yatirim_5452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!