Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul Kurtulacak mı?

Keşifler beraberinda bir çok soruyu da getiriyor: Acaba bu gemileri ve antik limanı gömen antik bir tsunami miydi? İstanbul Kurtulacak mı? belgeseli bu konuları araştırıyor, soruların cevaplarını arıyor. Belgeselde Teknoloji, Arkeoloji ve tabii olayların kesişim noktasındaki İstanbul'un güncel ve tarihi konumu anlatılıyor.

Zaman Pazar
İstanbul Kurtulacak mı?

İstanbul, Osmanlı Devleti zamanından beri planları yapılan, iki yapkayı birleştircek dev bir tüp geçit projesini hayata geçiriyor. Bu devasa projenin kazıları, ayrnı zamanda dünya sualtı arkeolojisinde heyecanla beklenen çok önemli keşiflerin yapılmasına da imkan sağladı.

Kazılar sırasında M.S 4. yy'dan kalma, 30'dan fazla, iyi durumda Bizans ticaret gemisi bulundu. Kazılar hala sürüyor. Keşifler beraberinda bir çok soruyu da getiriyor: Acaba bu gemileri ve antik limanı gömen antik bir tsunami miydi? İstanbul Kurtulacak mı? belgeseli bu konuları araştırıyor, soruların cevaplarını arıyor. Belgeselde Teknoloji, Arkeoloji ve tabii olayların kesişim noktasındaki İstanbul'un güncel ve tarihi konumu anlatılıyor. İstanbul Kurlutacak mı?, 50 dk., AE film, www.aefilm.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-kurtulacak-mi_64294.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!