Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Park'a İşletmeci Bulundu

Yalçıntaş, İstanbul Park'ta yabancı bir kuruluşla anlaşma yapıldığını açıkladı. Yabancının Formula 1'in patronu Ecclestone olduğu iddia ediliyor.

Radikal Gazetesi/Hale TÜZÜNstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yıllardır başını ağrıtan İstanbul Park Pisti'nin işletilmesiyle ilgili olarak sona gelindi. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, yerli ve yabancı dört-beş firmaya bizzat kendisinin giderek pistin işletmesini devredecek kuruluş aradığını belirterek, ismini vermeden yabancı bir kuruluşla el sıkıştıklarını açıkladı. Başkanın ismini açıklamadığı bu yabancının son günlerde kamuoyunun gündeminde yer alan Formula One Administration'ın patronu Bernie Ecclestone olduğu iddia ediliyor.

Daha önce bu yabancı kuruluşla bir çerçeve anlaşması yaptıklarını söyleyen İTO Başkanı Yalçıntaş, "Anlaşmanın boşluklarını tamamladık, içini doldurduk. Bitti gibi gözüküyor. Anlaşmaya göre yıllık kira ve kârdan belli bir pay alacağız" dedi.

İTO'nun meclis üyelerinin katılımıyla düzenlenen 'dayanışma toplantıları'nın Şanlıurfa durağında Yalçıntaş, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yalçıntaş'ın burada anlaşmayla ilgili verdiği bilgiye göre, "İsmi açıklanmayan şirket, pisti vakıflara devir yılı olan 2023'e kadar işletecek. Pist anlaşmanın süresi boyunca tüm yarışları içine alacak şekilde bu yabancı kuruluş tarafından işletilecek. İTO pistin bakım da dahil olmak üzere hiçbir işine karışmayacak. İTO sadece bir-iki personelle pistin düzgün işletilip işletilmediğini kontrol edecek."

Yalçıntaş, pistin yabancı kuruluşa devredilmesi sonrasında Motorsporları Organizasyonu A.Ş'nin tüzelkişiliğinin ortadan kaldırılabileceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-parka-isletmeci-bulundu_53123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!