Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Şehir Üniversitesi Kapılarını Açıyor

Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi, ilk öğrencilerine bu yıl kapılarını açıyor. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 82’si burslu olacak. Öğrencilere zengin sosyal imkanlar sağlamak üzere tasarlanmış, geniş bir yerleşkeye sahip olacak olan Üniversitede, Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesi de yer alacak.

yapi.com.tr
İstanbul Şehir Üniversitesi Kapılarını Açıyor

Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi, ilk öğrencilerine bu yıl kapılarını açıyor. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 82’si burslu olacak. Öğrencilere zengin sosyal imkanlar sağlamak üzere tasarlanmış, geniş bir yerleşkeye sahip olacak olan Üniversitede, Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesi de yer alacak.

İstanbul Şehir Üniversitesi 20 Nisan Salı günü Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin eğitim ve araştırma faaliyetleri ile tanınan, Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden biri olmayı hedeflediğini söyledi. Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan üniversitenin, Vakfın 24 yıllık köklü eğitim ve araştırma geçmişinden yola çıktığını ve bu anlamda gerçek bir vakıf üniversitesi olmayı hedeflediklerini belirten Çetinsaya şunları söyledi:

“Bütün öğrencilerimiz ilk yıl ortak dersler alacaklar. Bu şekilde öğrencilerimize geniş bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz. ‘Bire-bir eğitim’ anlayışıyla her öğrencimize özel ilgi göstermeyi, bireysel yeteneklerin keşfi, bunların toplum ve insanlık yararına kullanılması yolunda kesintisiz çaba içinde olacağız.”

Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesi

Öğrencilere geniş burs olanakları sunduklarını belirten Rektör Çetinsaya, bu yıl öğrencilerinin yüzde 50’sini tam burslu, yüzde 32’sini ise yarım burslu olarak alacaklarını ifade etti. İstanbul Şehir Üniversitesinin birçok akademisyen tarafından tercih edildiğinin altını çizen Çetinsaya, uluslararası arenada başarılı ve önemli isimleri bünyelerine kazandırdıklarını, uluslararası ilanlara 965 öğretim üyesinin başvurduğunu, bu sayede tersine beyin göçü başardıklarını belirtti.

Nadide el yazmalarından elektronik yayınlara kadar zengin bir koleksiyona sahip, Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesini İstanbul’a kazandıracaklarını belirten Rektör Çetinsaya, “Kütüphanemiz sosyal hayatın merkezinde, öğrencilerin verimli ve zevkli vakit geçirecekleri bir mekân olacak. Üniversite olarak telif ve fikir haklarının korunması açısından ciddi bir hassasiyet göstereceğiz” dedi.

Yurtdışında eğitim fırsatı

Prof. Dr. Çetinsaya, Üniversitelerinde bulunan esnek geçiş sistemi ile öğrencilerin ilk yılın sonunda bölümlerini değiştirebileceklerini, bu sayede öğrencilerin bölümlerini severek eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti. Uluslararası işbirlikleri sayesinde öğrencilerine yurt dışında eğitim olanağı sunmayı amaçladıklarını belirten Rektör Çetinsaya, “Üniversitemizde pasaportsuz öğrenci kalmayacak” dedi.

60 futbol sahası büyüklüğünde yerleşke

Altunizade ve Dragos’ta bulunan yerleşkeler hakkında bilgi veren Rektör Çetinsaya, Dragos yerleşkesi ile ilgili olarak; öğrencilere 60 futbol sahası büyüklüğünde, yeşillikler içinde, öğrenciler için her ayrıntının düşünüldüğü bir yaşam alanı olacağını söyledi.

İstanbul Şehir Üniversitesi bu yıl eğitim – öğretime Altunizade yerleşkesinde başlayacak ve ilk yılında taban puanı olmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-sehir-universitesi-kapilarini-aciyor_78846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!