Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Sokaklarında Hayati Tehlike

İstanbul'da yaşıyorsanız evinizin kapısından adımınızı atar atmaz pek çok tehlike ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Her gün binlerce insanın önünden geçtiği yıkılma tehlikesi olan bakımsız binalardan kopmak üzere olan parçalar, kırık camlar, tehlike saçan rögar kapakları, açık mazgallar, çukurlar, çatlak beton direkler…

yapi.com.tr
İstanbul Sokaklarında Hayati Tehlike

Her gün binlerce insan, tehlikeli sokaklardan geçerek işine ya da okuluna gitmeye devam ediyor.  DHA’da yer alan habere göre; özellikle dar sokaklarda bulunan eski binalar yoldan geçen vatandaşların korkulu rüyası oldu. Bunlardan biri ise 5 Ekim’de Kumbaracı Yokuşu sokağında bulunan ve bir bölümü göçen 5 katlı metruk bina. Her an yıkılma tehlikesi bulunan binanın, sokağa bakan arka kısmında ise belediye ekiplerinin sadece demir bariyerlerle aldığı önlem mevcut. Sokaktan geçenler ise her an yaralanma ya da ölüm tehlikesiyle karşı karşıya.

Çatlamış beton direkler
Bir başka tehlike ise sokakta kaldırımın ortasında bulunan, uzun süreden bu yana kullanılmayan çatlak beton direkler. Avcılar Merkez Mahallesi’ndeki Gültekin Sokak’ta kaldırımın ortasına yıllar önce dikilen beton direklerinin birkaç metre uzağına metal direkler dikildi. İşlevsiz kalan beton direklerin kaldırılması adeta unutuldu. Kullanılmayan beton direkteki kablolar da bazı kişiler tarafından çekilerek çalındı. Sokakta oturanlar veya sokağı kullananlar,  sosyal medyada yer yer dikey çatlayan beton direklerinin tehlike yarattığını dile getiriyor.

Düşmek üzere olan kırık dökük camlar
Bir başka tehlike ise her gün yüzlerce insanın geçtiği sokaklarda bulunan kırık dökük camlara sahip binalar.  Bunlardan biri de, Yenikapı metro istasyonuna gitmek için pek çok kişinin geçtiği, yoğun insan trafiğinin olduğu sokakta bulunuyor. Binadan her an birilerinin kafasına cam parçaları düşebilir ancak bina çevresinde hiçbir güvenlik önlemi yok. 

Su çevresinde tehlikeli oyun
Topkapı’daki tarihi surların bulunduğu alan ise bir diğer tehlike noktası. Özellikle hafta sonları aileler, etrafı yeşillik olan bu bakımsız surların çevresinde piknik yapıyor. Çocukları ise, her an bir taş parçasının kendilerine isabet edebilecek olmasından habersiz bu alanda oyunlarını oynamaya devam ediyor.  Her an insanları ölümle burun buruna getirebilecek bu tehlikelere karşı, ciddi güvenlik önlemlerinin alınması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-sokaklarinda-hayati-tehlike_176149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!