Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul ‘Stres’ Kaynıyor

Londra’da 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre İstanbul, dünyanın stres oranı en yüksek metropolleri arasında Londra, Paris ve Roma’dan sonra 4’üncü sırada yer alıyor.

Cumhuriyet Gazetesi
İstanbul ‘Stres’ Kaynıyor

Londra’da 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre İstanbul, dünyanın stres oranı en yüksek metropolleri arasında Londra, Paris ve Roma’dan sonra 4’üncü sırada yer alıyor.

EasyJet Havayolu, firmanın Londra’da 1000 kişinin katılımıyla stres konusunda gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre stresin ana kaynağı olarak ilk sırada “maddi endişeler” gelirken “trafik”, “artan yaşam giderleri”, “insanların sabırsız tutumları”, “yoğun çalışma saatleri” ve “kötü hava koşulları” stresi arttırıcı faktörler arasında gösteriliyor. Araştırmada İstanbul’un Türkiye’nin nüfusu en yoğun ve en hareketli şehri olmasının yanı sıra dünyanın da stres oranı en yüksek metropolleri arasında bulunduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre Londra yüzde 57, Paris yüzde 39, Roma yüzde 26, İstanbul ise yüzde 20 oy alarak, katılımcılar tarafından en stresli metropoller arasında değerlendirildi.

Açıklamada, ekonomik krizin İstanbul’da yaşamanın zorluklarını daha fazla hissettirmeye başladığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi: “Araştırmada öne çıkan ilk üç metropolde görülen ve ‘büyük şehir hastalığı’ olarak nitelendirilen sorunlara İstanbul’da da sıkça rastlanıyor. Ancak diğerlerinden farklı olarak İstanbul’da altyapı yetersizliğine rağmen büyük bir hızla kalabalıklaşan şehir, sakinlerini diğer metropollerden daha fazla yoruyor ve gittikçe yalnızlığa sürüklüyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-stres-kayniyor_66917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!