Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Trafiği Tıkayan 17 Kurum

İstanbul Trafiğine Çözüm Arayışları

İstanbul Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Konseyi (İstanbul Konseyi), kentte kördüğüme dönen trafik sorununa çözüm getirmek üzere kolları sıvadı

Anadolu Ajansıstanbul Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Konseyi (İstanbul Konseyi), kentte kördüğüme dönen trafik sorununa çözüm getirmek üzere kolları sıvadı. İstanbul Konseyi`nin 4. Dönem Eş Başkanı, İstanbul Defterdarı Kadir Boy, İstanbul Valisi Erol Çakır`ın başkanlığını yaptığı Konsey`in, trafiğin sorunları ve deniz trafiğinin payının artırılması konusuna ağırlık verdiğini kaydetti. Boy, İstanbul`un 260 kilometre kıyı şeridine sahip olduğu dikkate alındığında, kentteki yoğun trafik yükünü azaltacak alternatif çözümlerden birinin denizyolu olduğunu söyledi.


``İstanbul, denizle bu kadar iç içe olmasına karşın onun nimetlerinden az yararlanılmaktadır`` diyen Boy, toplu taşımacılıkta karayolunun payının yüzde 89, denizin payının ise yüzde 4 olduğuna dikkati çekti. Boy, ``Günlük olarak, 1 milyon 100 bin civarında araç trafikte. Her gün 500-600 dolayında il dışından gelen araç da İstanbul trafiğine katılıyor. Ülke genelinde 8 kişiye 1, İstanbul`da 5 kişiye 1 taşıt düşüyor. Bu nedenle ilimizde trafik sorunu 1. sırada geliyor`` dedi.

Toplu taşımacılığın yaygınlaştırılması gerektiğini, bu açıdan deniz ulaşımının önemli avantajlar sunduğunu vurgulayan Boy, ulaşım sistemi içinde yüzde 4 olan denizyolunun payının, en kısa zamanda yüzde 10`lara çıkarılması gerektiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-trafigine-cozum-arayislari_1747.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!