Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü: Taşınmıyoruz

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, yazılı bir açıklama yaparak Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinin taşınacağı yönündeki haberleri yalanladı.

yapi.com.trstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, yazılı bir açıklama yaparak Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinin taşınacağı yönündeki haberleri yalanladı. İstanbul Üniversitesi web sayfasında yayımlanan açıklamada, "Anadolu Ajansı (AA) kaynaklı olduğu anlaşılan bu haberler ve yapılan yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır" deniliyor.

Yaklaşık bir yıl önce verilmiş olan beyanatın yeni gibi sunulduğunun ve orijinal metinde de değişiklik yapıldığının savunulduğu açıklamada, "Fakültelerin nakli ile ilgili karar mekanizması, ancak Yükseköğretim Kurulu tarafından sonuçlandırılabilir ve izni ile gerçekleştirilebilir" hatırlatması yapılıyor ve konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüldüğü ve her iki fakültenin Olimpiyat Köyü yakınına taşınması konusunda karar alındığı iddiaları yalanlanıyor.

Açıklama şöyle devam ediyor:

"İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü olarak amacımız kurumlarımızı ileriye taşımak, çağdaş olanaklarla eğitim öğretim yapabilmek, öğretim üyelerimizin akademik faaliyetlerini en iyi koşullarda yerine getirmesini sağlamak, hasta ve yakınlarının gereksinimlerine cevap verebilmektir.

İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinin halen içinde bulunduğu alanlar gelişmeye kapalı olup, tesisler ve mevcut binalar da çağdaş gereksinimlere cevap vermekten uzaktır. Olimpiyat Köyü yakınındaki arazi ile ilgilenilmesi, her türlü çağdaş donanıma sahip bir sağlık merkezi oluşturma arzusudur".

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-universitesi-rektorlugu-tasinmiyoruz_56060.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!