Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İMP’yi Ziyaret Etti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’un planlama süreci ile ilgili bilgi almak ve yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında görüşmeler yapmak üzere 26 Ekim Salı günü BİMTAŞ Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Tepebaşı’ndaki çalışma ofisini ziyaret etti.

ibb.gov.tr
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İMP’yi Ziyaret Etti

stanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’un planlama süreci ile ilgili bilgi almak ve yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında görüşmeler yapmak üzere 26 Ekim Salı günü BİMTAŞ Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Tepebaşı’ndaki çalışma ofisini ziyaret etti.

İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) Koordinatörü ve İBB Başkan Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Baz ve BİMTAŞ Genel Müdürü Ahmet Ağırman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret kapsamında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Prof. Dr. İbrahim Baz açılış konuşmasında, İMP’nin kuruluşundan itibaren yapılan çalışmalar hakkında kısa bir bilgi sunumu yaptı. Ayrıca; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya İMP’nin teknik kapasitesi ve 2009 yılında onaylanan İstanbul Çevre Düzeni Planı ile ilgili birer bilgilendirilme sunumu gerçekleştirildi.

Etkileşimli olarak gerçekleştirilen sunumlar esnasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, özellikle lojistik, ulaşım, istihdam, çevre ve su havzaları konularındaki plan kararları ile ilgili konulara eğildi. Başkanı olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan plan çalışmalarında benimsenen İstanbul vizyonu ve ana gelişme stratejilerinin Çevre Düzeni Planı ile çelişmeyen bir doğrultuda geliştiğini ifade eden Mutlu, Kültürel Miras Yönetimi Grubu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledikten sonra yeni projelerin gündeme gelebileceğini belirtti. Kartal, Cendere Vadisi, Okmeydanı’nda Kentsel Tasarım ve Yarışmalar ile Planlama Gruplarınca yürütülmekte ve desteklenmekte olan projeler hakkında da bilgi alan İstanbul Valisi, projelerde halkın katılımının önemine vurgu yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-valisi-huseyin-avni-mutlu-impyi-ziyaret-etti_83482.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!