Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul ve Ankara'ya Su Müjdesi

Devlet Su İşleri eski Genel Müdürü Veysel Eroğlu, yaşanan kuraklığın 18 yılda bir görülen cinsten olduğunu belirterek, İstanbul'daki içme suyu sorunun önümüzdeki ekim ayı, Ankara'dakinin de en geç yıl sonunda ortadan kalkacağını söyledi.

Milliyet Gazetesi/Onur Bayramb>Devlet Su İşleri eski Genel Müdürü Veysel Eroğlu, yaşanan kuraklığın 18 yılda bir görülen cinsten olduğunu belirterek, İstanbul'daki içme suyu sorununun önümüzdeki ekim ayı, Ankara'dakinin de en geç yıl sonunda ortadan kalkacağını söyledi.
DSİ Genel Müdürlüğü’nden istifa ederek AKP milletvekili adayı olan Veysel Eroğlu, İstanbul ve Ankara’da birkaç ay yetecek içme suyu kaldığının hatırlatılması üzerine, “ Tüm kuraklığa rağmen, İstanbul’un ekim ayında, Ankara'nın da en geç yıl sonunda tüm içme suyu sorunu ortadan kalkacak'' dedi.

Susuz kalınmaması için tedbirler aldık

Eroğlu, şunları söyledi:“Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada bu yıl kuraklık var. Büyük Melen Çayı’nı İstanbul’un su kaynağı olan Ömerli Barajı’na akıtacağız. DSİ ve İSKİ birlikte çalışıyor. Melen Suyu inşallah 20 Ekim’de İstanbul’a akacak. Ankara için Kesik Köprü Barajı’ndan DSİ ve ASKİ’yle birlikte muazzam bir boru hattı döşeniyor. Kesik Köprü Barajı, yani Kızılırmak Nehri’nin suyu, Ankara’ya İvedik Arıtma Tesisleri’ne akıtılıyor.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-ve-ankaraya-su-mujdesi_54919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!