Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’a Bir Modern Sanat Vakfı

İstanbul Modern Sanat Vakfı kuruldu. Vakfın kuruluşuna ilişkin Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

NTV
İstanbul’a Bir Modern Sanat Vakfı

b>İstanbul Modern Sanat Vakfı kuruldu. Vakfın kuruluşuna ilişkin Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Eczacıbaşı Holding Anonim Şirketi, Ethem Sancak, Ferit Bülent Eczacıbaşı ve Ayşe Oya Eczacıbaşı tarafından İstanbul’da kurulan vakıf, “Sayısız uygarlığın yaşandığı, yüzyıllardan beri çeşitli kültürleri bir arada barındıran İstanbul’un, dünyanın sanat ve kültür merkezlerinden biri durumuna gelmesini” amaçlıyor.

Sanat ve kültür faaliyetlerinin, Türkiye’nin değişik yörelerinde yaygınlaştırılmasını da hedefleyen vakfın kuruluş amaçları arasında, “ulusal ve evrensel kültür ve sanat değerlerinin korunması ve yaygınlaştırılmasına elverişli, dinamik bir ortam yaratmak ve sahip olunan çağdaş ve evrensel değerleri dünya standartlarında hizmet sunan sanat merkezi ve müze gibi ortamlarda toplumla paylaşmak, sanat üretimini, yaratıcılığı ve sanat eğitimini geliştirmek ile bu konularda her türlü faaliyetlerde bulunmak” da yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-bir-modern-sanat-vakfi_46802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!