Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a Davet

Haydi Amerikalılar İstanbul'a! ABD'nin saygın gazetesi New York Times (NYT), geniş geniş İstanbul'u tanıtırken, "Bu kente gitmenin tam zamanı" dedi.

Radikal
İstanbul'a Davet

stanbul'a davet

Çok sayıda fotoğrafın kullanıldığı haberde İstanbul'un görülmesi gereken yerleri tek tek sayıldı. Otel ve lokantaların adres ve fiyatlarına da geniş yer verildi.

New York Times gazetesi, 'İstanbul'a gitmenin tam zamanı' diye verdiği haberde hem kenti tanıttı hem de Türkiye'yi: Bu ülke, kendine güvende patlama yaşıyor...
Haydi Amerikalılar İstanbul'a! ABD'nin saygın gazetesi New York Times (NYT), geniş geniş İstanbul'u tanıtırken, "Bu kente gitmenin tam zamanı" dedi.

İstanbul'la ilgili tanıtım haberi, gazetenin seyahat ekinde Anna Sussman imzası ve fotoğraflarla yer aldı. Haberde, Avrupa Birliği'ne tam üyelik için geçen aralık ayında Kopenhag zirvesinde yeşil ışık yakılan Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığı, parasını Yeni Lira olarak değiştirdiği, ülkenin kendine güvende bir patlama yaşadığı belirtildi.

İstanbul Modern'le kültürel atak
Bir süre önce açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin kentin bir kültürel başkent olduğunu ispatladığı vurgulanan haberde, Beyoğlu da anlatıldı. Beyoğlu'nun kafe kültürünün enerjisini yenilediği ve eski canlılığına yeniden kavuşarak, 350 yıl öncesi gibi kültürel ve entelektüel bir merkez haline geldiği yazıldı. İstanbul'da konaklanacak oteller ve fiyatları, hangi lokantalarda ne kadara yemek yenilebileceğine kadar ayrıntılar içeren yazıda, lüks restoranlardan ucuza yemek yenilebilecek lokantalara kadar adresleri ve fiyatları verildi.

Nefes kesen camileri ve saraylarıyla İstanbul'un gezilip görülecek yerlerinin anlatıldığı yazıda, özellikle Topkapı Sarayı'nın görülmesi önerildi. İstanbul'un renkli gece yaşamından da örnekler veren New York Times, bu şehirde Türk müziğinden Latin müziğine ve caza kadar her türlü müzik konserini izlemenin mümkün olduğunu kaydetti.

Kapalıçarşı ve Arasta
Alışveriş için tarihi Kapalıçarşı ve Arasta Çarşısı'nın önerildiği yazıda, İstiklal Caddesi ve Çukurcuma'da da antikaların bulunabileceği ifade edildi. Şık giysi ve takılar için de Taksim-Nişantaşı arası adres gösterildi.

İstanbul'da 16 ücretsiz internet bağlantı noktası bulunduğunu belirten gazete, ziyaretçilerin her an istedikleri yerle bağlantı kurabileceklerine dikkat çekti. Haberde, İstanbul'da otobüs, tramvay ve deniz taşıtlarının geç saatlere kadar çalıştığı hatırlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-davet_24795.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!