Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’a Dünya Bankası Destekli Deprem Projesi

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau ile görüşen Başkan Topbaş, depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesine Dünya Bankası’nın 322 milyon dolarlık kredi verdiğini ve çalışmanın yılsonunda başlayacağını açıkladı.

ibb.gov.tr
İstanbul’a Dünya Bankası Destekli Deprem Projesi

ünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau ile görüşen Başkan Topbaş, depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesine Dünya Bankası’nın 322 milyon dolarlık kredi verdiğini ve çalışmanın yıl sonunda başlayacağını açıkladı.

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. 7 ay önce görevine başlayan Zachau’nun kendisine nezaket ziyaretinde bulunduğunu ve kendisine görevinde başarılar dilediğini belirten Kadir Topbaş, Dünya Bankası’nın İstanbul’da depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesine 322 milyon dolarlık kredi verdiğini söyledi. Yıl sonunda başlayacak projenin Zeytinburnu’nda pilot bölge seçilen alan başta olmak üzere bazı bölgelerde uygulanacağını ifade eden Kadir Topbaş, ileride başka projeler için de Dünya Bankası ile görüşerek kredi talebinde bulunabileceklerini kaydetti.

Ziyarette 2009 yılında İstanbul’da yapılacak olan IMF kongresine ilişkin bilgi de aktardığını dile getiren Başkan Topbaş, “Bunun için hazırlıkları yapıyoruz. Lütfi Kırdar’daki kongre için yapılacak yapı alanlarının onayı Koruma Kurulu’ndan geldi. Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu ve onun altında yapılacak olan yeni salonlar, brifing odaları gibi projede öngörülen yapılar için kurul üyeleriyle karşılıklı mutabakata vardık. Ben özellikle kurul üyelerimize teşekkür ediyorum. Artık inşallah yapım süreci başlayacak” diye konuştu.

Dünya Bankası Türkiye direktörü Ulrich Zachau da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deprem projesine Dünya Bankası’nın onay verdiğini hatırlatarak, Ankara’da olmasına rağmen İstanbul’u çok sevdiğini ve sık sık ziyaret ettiğini söyledi. Ulrich Zachau projenin en kısa zamanda tamamlanmasını umut ettiğini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-dunya-bankasi-destekli-deprem-projesi_56284.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!