Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a 'Mesih' Aday

Kendisini 'mesih' ilan ederek ün yapan Trabzonlu Dursun Ali Bacıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

Habertürk
İstanbul'a 'Mesih' Aday

Kendisini 'mesih' ilan ederek ün yapan Trabzonlu Dursun Ali Bacıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu. 2002 seçimlerinde Trabzon'dan bağımsız milletvekili adayı olan ve sadece 65 oy alabilen Dursun Ali Bacıoğlu, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ise İstanbul'dan bağımsız milletvekili adayı olmuş ve 449 oy alabilmişti.

Kendisini 'mesih' ilan ederek ün yapan Trabzonlu Dursun Ali Bacıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu. İstanbul'da seçim çalışması yapmayacağı ve seçmenlere www.dursunalibacioglu.com adresli internet sitesi üzerinden ulaşmaya çalışacağı öğrenilen Bacıoğlu, "İstanbul'u, Türkiye'nin, Türkiye'yi de dünyanın başkenti konumuna getirebilecek İslam adaletinin temelini oluşturmayı ve tüm dünyayı, tek bayrak altında, İslam birliğinde bütünleşmeyi hedefliyorum" dedi.

Kendisini mesih ilan etmişti

Trabzon'un Araklı İlçesi'nde manavlık yapan 6 çocuk babası Dursun Ali Bacıoğlu, ilk olarak 2000 yılında adını duyurdu. Türkiye o yıllarda Hasan Mezarcı ve Mehmet Ali Ağca'nın mesihlik incilerini dinlerken, gerçek Mesih'in kendisi olduğunu ileri süren Bacıoğlu, kendisine inanan 4 müridinin de bulunduğunu vurgulayarak, "Ben aslında mesihliğimi 8 yıl önce açıkladım. Herkes deli olduğumu düşünmüştü. Ancak zamanla söylediklerim anlaşılmaya başladı. Ağca ve Mezarcı'yı üzülerek izliyorum. Gaflete düşmüş konuşuyorlar. Mesihlik, Kuran'ı iyi yorumlamaktır. Onlar İsa'nın bir insan olduğunu düşünüyorlar. Konuyla ilgili ayetler gösteriyor ki, İsa ruhtur, Kuran'ın kendisidir ve ölümsüzdür. Kuran'ı doğru yorumladığım için gerçek Mesih benim" demişti.

Her seçimde aday oldu

Daha sonra 2002 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde Trabzon'dan bağımsız miletvekili adayı olan Dursun Ali Bacıoğlu, sadece 65 oy alabildi.

Savunduğu fikirleri anlattığı "İsa İle O Saatin Gelişi" ile "Doğuş ve Hicret" adlı iki de kitabı bulunan Bacıoğlu, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ise Trabzon'dan değil İstanbul'dan bağımsız milletvekili adayı oldu. Seçimle ilgili hiçbir çalışma yapmayan, hatta kendisi Trabzon'da oy kullandığı için kendisine bile oy veremeyen Dursun Ali Bacıoğlu seçim sonunda 449 oy aldı.

Şimdi de Büyükşehir'e aday

İstanbul'da hiçbir çalışma yapmamasına rağmen aldığı 449 oyun büyük başarı olduğunu savunan Dursun Ali Bacıoğlu, şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday oldu. İstanbul'da yine hiçbir çalışma yapmayacağını belirten Bacıoğlu, -"İstanbul'da çalışma yapmam mümkün değil. Ekonomik gücüm de buna yetmez. www.dursunalibacioglu.com adresli bir internet sitesi kurdum. Bu site üzerinden vatandaşlara mesajlarımı vermeye çalışacağım. Ayrıca yine televizyon programlarına çıkarak fikirlerimi anlatacağım. İstanbul'da kazanacağıma inanıyorum" dedi. İlkokul mezunu olan Bacıoğlu, sitesindeki bir mesajında, "Fikrimi tüm İstanbul halkıyla paylaşabilirsem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanmamak için hiçbir neden kalmaz" sözlerine yer vererek, seçimi kazanacağına olan inancını vurguluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-mesih-aday_66775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!