Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'da Su Zammına Onay

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün yüzde 15’lik zam teklifini görüştü. Tarife Komisyonu, CHP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen İSKİ’nin zam önerisini, yüzde 8.5 olarak meclise getirdi. CHP Meclis Grubu, İSKİ’nin kar ettiğini, barajların dolu olduğunu bildirerek ayda 10 metreküpe kadar suyun ücretsiz olmasını, diğer su

Vatan Gazetesi
İstanbul'da Su Zammına Onay

stanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, CHP ve SP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen İSKİ’nin zam talebini kabul etti. Zamlı su tarifesi 1 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün yüzde 15’lik zam teklifini görüştü. Tarife Komisyonu, CHP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen İSKİ’nin zam önerisini, yüzde 8.5 olarak meclise getirdi. CHP Meclis Grubu, İSKİ’nin kar ettiğini, barajların dolu olduğunu bildirerek ayda 10 metreküpe kadar suyun ücretsiz olmasını, diğer su bedellerinde de yüzde 10 indirim yapılmasını istedi. SP de suya zam yapılmamasını istedi. Ancak iki partinin önergeleri, AKP’lilerin oylarıyla reddedildi.

Tekin: Yargıya gideceğiz

Suya zam teklifi öncesi gazetecilere açıklamalar yapan CHP Grup Başkanı Gürsel Tekin, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul İl Başkanlığı döneminde, dönemin İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından yapılan su zammında belediye önüne çadır kurarak eylem yapmasını hatırlatarak, "Tarih tekerrürden ibaret. Biz de eylemlerimizi yapacağız. Aynı zamanda konuyu yargıya taşıyacağız" diye konuştu.

Melen için 217 milyon $ borç

Bu arada İSKİ’nin, Melen Projesi, İsale Hattı, Su Deposu ile Tuzla Atıksu Havzası Tünel Kolektör ve Şebeke İnşaatı için Dünya Bankası’ndan 5 yılı ödemesiz, 30 yıl vadeli 217 milyon dolar borçlanması da kabul edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-su-zammina-onay_70699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!