Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘İstanbul’da Toplu Ulaşıma Yeni Kart Sistemi Getireceğiz’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güney Kore ziyareti sırasında raylı ve lastik tekerlekli sistemler, trafik düzenlemeleri ile ulaşım için yeni geliştirilen bir kart programını inceleyeceklerini söyledi.

Zamanstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güney Kore ziyareti sırasında raylı ve lastik tekerlekli sistemler, trafik düzenlemeleri ile ulaşım için yeni geliştirilen bir kart programını inceleyeceklerini söyledi.

Kadir Topbaş, daire başkanları ve gazetecilerden oluşan 23 kişilik bir heyetle Seul Belediye Başkanı Lee Myung Bak’ın daveti üzerine Güney Kore’ye gitti. Hareketinden önce Atatürk Hava Limanı VIP Salonu’nda açıklama yapan Topbaş, Türkiye ile Güney Kore arasındaki ilişkilerin son derece olumlu olduğuna değinerek “Seul Belediye Başkanı, İstanbul’da yapılan Mimarlar Kongresi’nde ulaşımda trafiği nasıl düzenledikleri ve nasıl bu noktaya geldikleri konusunda bizi bilgilendirmişti. Biz de bu doğrultuda oradaki gelişmeleri görmek ve çalışmalar hakkında bilgi almak için teknik heyetimizle Seul’e gidiyoruz. Raylı sistemler, lastik tekerlekli sistemler, trafik düzenlemesi ve özellikle Korelilerin geliştirdiği yeni bir kart programı üzerinde incelememiz olacak. Bu kart programını bazı belediyelere sattıklarını, bize de bunu verebileceklerini söylediler.” dedi. Topbaş, sistemin akbile benzeyen; fakat biraz daha farklı şehir kartı gibi bir program olduğuna dikkat çekerek, “Ancak bu kart gelince akbil kaldırılacak diye bir şey yok. Şu anda genel bir çalışma yapıyoruz. Biz daha çok ulaşımla ilgili bir kart düşünüyoruz. Bilgi ve deneyim paylaşımı önemli. Ülkelerin gelişmelerinde geldikleri noktaların kazanımlarını görmek çok önemli. İstanbul artık kendi bünyesinde kapalı devrede değil, dünya ölçeğinde bir iletişim içindedir.” diye konuştu. Topbaş, Seul’den sonra Tokyo’yu ziyaret ederek belediye başkanı ve bazı bakanlarla görüşmeler yapacağını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-toplu-ulasima-yeni-kart-sistemi-getirecegiz_32790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!